Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van az, hogy a frissen...

Miért van az, hogy a frissen mosott ruha, szárírótól levéve tiszta por, ahogy picit megrázom, vagy épp hogy csak mozsgatom?

Figyelt kérdés
Nem értem :( Portalanítok, felmosok, nem értem.
2011. nov. 13. 09:31
 1/9 A kérdező kommentje:
vagyis, hogy pontosabb legyek, olyan porszemcsés, levegőben lehet látni
2011. nov. 13. 09:32
 2/9 anonim ***** válasza:

Több ismerősömtől hallottam már ilyet,aki mosóporral mossa a ruháit.

Én mosógélt használok és nem tapasztaltam még ilyet.

Szerintem egy próbát megérne a váltás.

2011. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 10,15- nek van igaza,én is így jártam míg mosóporral mostam.
2011. nov. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a mosóport nagyon nagyon apróra darált pappírral dúsítják.olyan apró hogy nem veszed észre és a gépben sem tesz kárt csak hosszútávon.
2011. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja én is tanácsolom a gélt:D
2011. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem a gélnél is porosodik, de szerintem azért mert az egész lakás poros és azzal nem tudok mit kezdeni.
2011. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még ilyet nem tapasztaltam, igaz nem veszem meg az olcsó gagyi mosószereket. Azok tényleg úgy készülnek, hogy a mosóport feldúsítják valami olcsó anyaggal, akár papírral, a mosógélt meg felhigítják, egykutya.

Valamennyi por persze van a ruhákon, de nem több annál, amit a lakásban szálló por indokol.

Próbáld ki, hogy különböző helyiségekben szárítod, hátha úgy lesz valami különbség.

2011. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Persil mosóporral mosok, hát nem tudom, a gyerkőc ruháit dreft géllel, majd azon is megnézem, "poros"-e
2011. nov. 14. 15:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyit pontosítanék, hogy a mosóporokhoz nem papírt, hanem zeolit zúzalékot adagolnak - vízlágyítás és persze tömegnövelés céljából, ez okozhat porosodást.

Hosszabb távon sem a vízkő, hanem ez a leülepedett zeolit zúzalék okozza a mosógépek korai tönkremenetelét. Szétszerelve a gépet valóban vízkőnek látszik, de nem az, hanem zeolit.

Persze, ha ezt mindenki tudná, akkor a Calgon nem fogyna!


Én gélt használok, illetve a zsebeimet mosás előtt az udvaron alaposan kirázom. A papírzsepi zsebemben ragadt szöszei okozták nálam a poros hatást. Szeretem a fekete cuccokat, sosem felejtettem benne papírzsepit a zsebemben, mégis szöszös volt a ruhám. Nekem a mosás előtti intenzív, kifordított zsebekkel való kirázás jött be porosodás ellen...

2011. nov. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!