Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Edényszárítót hogy tudnám...

Edényszárítót hogy tudnám kitisztítani, ha már penészesedik?

Figyelt kérdés
Tálcás műanyag edényszárítóm van, és a lyukaknál, akol lecsurog a víz a tálcára ott kezdett el penészesedni. Sajnos nem jól hozzáférhető szivaccsal. :(
2011. nov. 16. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!!


Épp múlt héten tisztítottam ki én is az edényszárítómat, szintén ilyen kis lyukas műanyag tálca, penészedni még ugyan nem penészedett, de eléggé elsárgult.


A kádba engedtem forró vizet, domestost öntöttem hozzá és ebben ázott egy jó negyedórát, szinte teljesen tiszta lett, de ennek ellenére neki estem egy régi fogkefável, szivaccsal és mosogatószerrel. A végeredmény egy majdnem új kinézetű tálca! :)


Sőt, ha van lehetőséged, (nekem pl. 2 fakkos a mosogatóm, így az egyik szabad, a másikon pedig az edényszárító van) akkor vedd ki alóla azt a tálcát, ahova a víz csepeg, így átjárja jobban a levegő, vagy ha nincs erre mód, akkor igyekezz azt szárazon tartani!


Remélem tudtam segíteni!

2011. nov. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Időnként az edényszárítót és az alatta levő tálcát is el kell mosni sőt én vízkőoldóval is le szoktam pucolni!...


Nekem van külön evőeszköztartó-szárítóm is, azt is Flóraszeptes mosogatóval és vízkőoldóval (+kefével) szoktam kisikálni...

2011. nov. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Önts bele forró ecetet.
2011. nov. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Háztartási ecettel szoktam lesikálni. Körömkefe, fogkefe, üvegmosó, bármi, amivel hozzáférsz a mélyedésekhez jó hozzá.
2011. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első: Sajnos csak egy tálcás a mosogatóm, így muszáj a tálcát használnom alá.

Második: El szoktam mosni a szárítót, csak a lyukakhoz nem férek hozzá.


Valahogy a fogkefe, körömkefe eszembe se jutott! :D

2011. nov. 16. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:

mi is be szoktuk áztatni és lesikálni.

De ha már penészes, lehet inkább vennék egy újat, azért a konyhában nem sok helye van a penésznek szerintem. :S

2011. nov. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát ha nagyon koszos, én inkább veszek újat. Semmi kedvem nem lenne fogkefével sikálni azt a rengeteg rést rajta.
2011. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
a fogkefe egy tökjó házi takarítósegéd :D:D elég sok hely kipucolható vele ami nehezen lenne hozzáférhető, félre is van rakta nekem 1 mindig a takiszerekkel. csap és egyéb részekhez ideális :D
2011. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!