Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép ügy segítenél?

Mosógép ügy segítenél?

Figyelt kérdés
a mosógépem egyszerűen hányinger, már mosni sem szeretek mert nem jó illatúak a ruháim olyan, mintha a csatornában mosnék az adagolója csupa feketeség, a dobja csurom vízkő eléggé vastag. a gumija ilyen üledéles és rettentően büdös annyira hogy már nyitva sem tudom hagyni mert lefordulok tőle eddig sem valami sokáig de 1 oráig tudtam csak nyitvahagyni utána lecsuktam az adagolója is annyira vízköves hogy az öblítőt alig bírom beleönteni és a teteje is ojan nehéz lett majd sérvet kapok, mikor felnyitom a mosószerem ariel vagy persil öblitőm lenor vagy coccolino
2011. nov. 27. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki kellene tisztítani. Nagyon jó ehhez az ecet, egy hosszú programmal (ruha nélkül persze) átmosod. Ha kell, akár többször is.

Legközelebb ne hanyagold így el :-)

2011. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát bocsi, de takarítani kellett volna. Mosd át ecettel magas hőmérsékleten, aztán valami erősebb tisztítószerrel sikáld le a gumit és az adagolót is.


A jövőben pedig ha ragaszkodsz az öblítőhöz, legalább kéthavonta mosd át ecettel. De az is egy opció, hogy nem ragaszkodsz hozzá, hanem vagy semmit nem teszel az öblítős rekeszbe, vagy egy kis ecetet. Ugyanis az öblítő az, ami berohad a gépbe.

2011. nov. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az adagoló levehető,ki kell súrolni,suvickolni forró vízben,üvegmosó kefét ajánlok + egy kis trisót használva.


Magát a gépet 3-5 havonta át kell mosni üresen 90C fokon legalább 2 L 20%-os ecettel,(esetleg + egy kis domestos a fertőtlenítésre is )hogy a vízkő leváljon.

2011. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mint ahogy mindent a mosógépet is célszerű legalább havonta kipucolni..........
2011. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jajj sikáltam még most is eléggé förvedmény mostmeg a vizet alig szivja ki ilyenkor mivan?
2011. nov. 28. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy most eldugult. Nézd meg a szűrőjét.
2011. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
na délelőtt ujra bekapcsoltam akkor fulladozott a csöve neki és kiköpött ilyen nagy darab gumi szerű dolgokat ojan hangokat adott ki mosás közben mintha öklendezne majd átmoistam ma egész nap mostmár a szivattyuja aztmondja hogy csuhi csuhi a csövébe belenyultam kézzel alig birtam belenyulni olyan lerakódás van benne mostmár elég ha ennyire tiszta a gumilya meg az adagolója tiazta már valamennyire
2011. nov. 29. 19:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Kár ilyen ötletet reklámozni, hogy ecetet és Domestost keverjen valaki . Öngyilkossági szándékkal esetleg.Kiváló klórgáz fejlődik belőlük.

A mosógépet elég mosni ecettel, az öblítőt, ami a penészt és a csigaváladék szerű bűzös trutyit okozza, mellőzni.Helyette kb.annyi 10%-os ecet, mint az öblítő volt, és illóolaj. Mire a ruha megszárad, már nyoma sincs az ecet szagának.

2011. dec. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!