Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » S. O. S. Hogyan lehet eltüntet...

Doboszoli kérdése:

S. O. S. Hogyan lehet eltüntetni, vagy legalább csökkenteni a lakásban a füstszagot?

Figyelt kérdés

Szóval az történt, hogy tegnap a gyerekeimnél a cserépkályha befüstölte a lakást, (kormos cső miatt), mire este hazaértek olyasmi szag volt, mint a görénylyukban.

Az elsődleges kárelhárítás (szellőztetés, ruhák, szőnyegek kimosása, bútorok törlése megtörtént, de a lignit sajátos kátrányszagát nem lehet kiirtani.

Minden javaslat, ötlet érdekel, ha tudom a főző topicban visszasegítem.

Köszönöm mindenkinek!!



2012. febr. 19. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Cigifüst ellen szokták ajánlani, hogy tegyél ki a szekrény tetejére ecetes szivacsot, próbáld meg, hátha itt is segít.

A kárpitokból is szoktak szagot eltüntetni ecetes áttörléssel.

2012. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez már megtörtént, egyelőre szolid eredménnyel.

Várnék további ötleteket.

2012. febr. 19. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel meg fogtok szenvedni. Ha le lehet zárni az egyik szobát, akkor azt érdemes pár napig/hétig szellőztetni. Emellett árulnak különféle szagtalanítókat (pl. hűtőbe), esetleg vegyetek olyanokat, hátha használnak.
2012. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én kajával füstöltem be egyszer a lakást. Minden létező textíliát kimostam. Függönyt, ágyterítőket, a fogason lógó ruhaneműket, kabátokat, még a plüssöket is, de még mindig éreztem a szagot. Mindez decemberben, hidegben. Végül rájöttem, hogy az ágybetét itta be a szagot. Ecetes vizes szivaccsal végigtörölgettem, jó nedvesen, utána sima vizesen, aztán törölközőkkel felitattam, és hagytam megszáradni. Utána eltűnt a szag pár napon belül.

Az ecet nagyon jól szagtalanít, ha ezzel áttörölgeted a nem mosható dolgokat, hamar eltűnik a szag.

2012. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, tolmácsolom a gyerekeimnek.
2012. febr. 21. 18:34
 6/6 anonim válasza:
Az Oriflame-nél lehet kapni olyan légpermetet, ami szerintem marha jól elfedi és eltünteti a rossz szagokat. Az eredmény is elég tartós szokott lenni!
2012. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!