Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Száraz hulladék gyűjtés...

Száraz hulladék gyűjtés kontra vízspórolás? Mi a fontosabb?

Figyelt kérdés
Az életünk nem múlik a vízszámlán, de azért elég sok. Sokmindent viszont el kell öblíteni, és úgy a hulladékok közé dobni. Ti ezt hogy oldjátok meg?
2012. márc. 4. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem öblítem el. Szerintem egy üveget pl. sokkal gazdaságosabb a feldolgozás helyén nagynyomású mosóval elmosni.
2012. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

jól értem, mondjuk a telfölös dobozt kimosod és úgy dobod ki ? vagy az olajoshalas dobozt,

vagy mit még?

2012. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen, ezeket. Tejes dobozt, tejes zacskó, margarinos papír, vajas doboz, stb. Álló mosogatóvízben mosom, és folyó vízben öblítem. Nem így kéne??? :S
2012. márc. 4. 22:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Elvben megtisztítva kellene kidobni a szelektív hulladékot, gyakorlatilag meg úgyis üzemileg meg kell őket tisztítani.


Ha más nem, akkor gyűjteni kell esővizet, műanyag hordóban, ott tisztán eláll, és abból lehet mindig venni annyit amennyiben kimosod a hulladékot.


a folyóvizes öblítés pedig eléggé vízpocsékoló.

2012. márc. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Üzemileg kitisztítják még?
2012. márc. 5. 13:39
 6/11 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy tényleg visszaforgatják.

nálunk úgy viszik el a különgyűjtött szemetet, hogy egy teherautóra ürítik a 3 konténert.


tudod, mennyi IVÓVIZET pocsékolsz el ???!!!!!!

2012. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A teherautó belül osztott :)
2012. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát igen...

Nem tudom hogy miként osztott az autó, de felénk ugyan olyan autó jár mint a sima kukás autó, csak nagyobb a beöntő nyílása.

1 nyílás van az autó hátulján, és a három konténert egymás után akasztják rá az autóra és öntik bele. :)

Amikor ezt megláttam, akkor megkérdeztem hogy ugyan már minek szelektálok, ha ők egybe öntik, erre közölte a csávó hogy azok a konténerek csak a látszatnak vannak, a tartalma megy a szemét bányába :o

2012. márc. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nálunk külön napokon viszik a különféle szemetet meg hulladékot. Aztán persze ki tudja, mi lesz vele.

Hát ez így szívás. Az ember pedig csak jót akar...

2012. márc. 6. 13:47
 10/11 anonim válasza:

Hát ez szerintem tök pocsékolás... Oké, hogy legyünk környezetbarátak a szelektív hulladékgyűjtéssel, de azzal, hogy mellé ivóvizet folyatsz feleslegesen, azzal máris ellentmondásba keveredsz. Hamarosan már háborúk törnek majd ki miatta, inkább ne pocsékold. Eddig is meg tudták oldani a hulladékfeldolgozóban ha koszos hulladék került bele, ezután is meg fogják tudni oldani. Ne pazarold ilyenekre a vizet.

Szerintem.

2012. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!