Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószóda? Mire és Hogyan?...

Mosószóda? Mire és Hogyan? Csecsemő ruhát ajánlatos mosni vele?

Figyelt kérdés
Minden praktika érdekel.
2012. márc. 9. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
mi a mosógél mellé tesszük a dobba,mosásonként egy evőkanálnyit,hatásosabban tisztít plussz a gép belseje is tisztább lesz,nem vízkövesednek az alkatrészek
2012. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

A mosószódával csecsemők ruháit is lehet mosni, lehet ezen felül használni mosogatásra és általános takarítószerként is kiváló, mert remekül oldja a zsíros szennyeződéseket.

Ha egy liter forró vízben feloldunk három evőkanálnyi mosószódát, a legzsírosabb tűzhelyet, csempét, linóleumot is megtisztíthatjuk. A piszkos kefék, konyharuhák, rongyok, szivacsok meleg, mosószódás vízben tisztíthatók, szagtalaníthatók.

Mosásnál a szokásosan használatos mosópor (vagy mosódió!) adagjának a felét helyettesíthetjük mosószódával, de fehér ruhákhoz hagyományos mosópor nélkül is használhatjuk. Ha erősen szennyezett, foltos, olajos ruhát mosunk, egy éjszakára áztassuk be mosószódás langyos vízbe.

Mosogatáskor 5 liter forró vízben oldjunk fel egy evőkanál mosószódát. Az oldat eltávolítja az edényekről a zsiradékot, az égett foltokat. Az üvegedényeket elmosás után ecetes vízzel ajánlatos leöblíteni, különben foltosan száradnak. Alumínium edényeket nem szabad mosni vele.

2012. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És öblítővel öblítitek a ruhát vagy ecettel?Hol vásároljátok?
2012. márc. 9. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Ecettel öblíteni ?????? MI van??????

Egyébként én helyben veszem a mosószódát,ilyen kis mindenes gazdabolt-félében.

Viszont egy ideje áttértünk a mosógolyó(labda) használatára,ami szenzációs -szerintem

2012. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak ecettel öblítek a mosógépben! A kisbabáknak sem árt,mert nem vegyszer.
2012. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Használhatsz ecetet is az öblítésre, én - megvallom - nem szoktam, viszont a mosógép öblítő tartályába cseppentek három csepp illóolajat. Mindig olyat, amilyenhez hangulatom van, és az illóolaj elég intenzív illatot ad a ruháknak.

A mosógolyó is megfelelő mosószer, de azért használok mégis mosódiót és mosószódát együtt, mert a mosógolyó a foltokat nem távolítja el, a dió és a szóda azonban igen.

2012. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A 2-es nagyon jókat mondott, én még azért is szeretem, mert környezetkímélő. Én az illatosítást úgy oldom meg, hogy jó illatú (Bonuxot szeretem) mosószert veszek, nyilván ez annyira nem környezettudatos magatartás, viszont a kettő együtt bevált, és kevesebb mosóport használok.
2012. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!