Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran mostok mosógépp...

Milyen gyakran mostok mosógéppel ruhát?

Figyelt kérdés
mi 2 en vagyunk a férjemmel és napi 2 szer mosok csak ruhát kicsit soknak találom ezt.
2009. jún. 17. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudsz naponta kétszer mosni?

Mi 5-en vagyunk (2+3 gyerek) napiegyet mosok, hétvégén kettőt, mert hozzá jön az ágynemű és a türölközők.

Nem is tudnánk ketten napi 10 kiló ruhát felvenni.

2009. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyik hogy nem mindig teszem tömig a GÉPET a másik meg,hogy 3 naponta huzom az ágyneműt,és hetente mosom a paplant párnát, de naponta csak ruhát mosok,törölközőt minden nap másikat használunk és ruhátis általában naponta 2 ször öltözünk át legalábbis a férjem amiben hazajön a munkából és átveszi és este aztis kimosom. általában kijön 2 mosás naponta ritka ha nem. mostpl tegnap nem mostam ma már 3. van a gépben. 16.00ft os vizszámlám van 2 havonta
2009. jún. 17. 19:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 2-en vagyunk. Pénteken szoktam mosodába menni, akkor 3 géppel mosok. Fehér, szines és törülköző. (Nem Magyarországon élünk)
2009. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én első

Így sem értem, napi 4 törülköző és 4 ruha nem tesz ki 2 gépet.

Mondjuk szerintem teljesen felesleges a paplant, párnát hetente mosni, azért van rajta huzat (akkor már a matrac zűrösebb, az van tele atkával), de ez a te dolgod. Ez is csak 1 gép hetente.

Tehát még mindíg nem értem mitől lesz 2 géped tele naponta

2009. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 2-3-szor. 3 felnőtt és 1 gyerekre.
2009. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Mi is ketten vagyunk, de én sem tudom elképzelni hogy moshatsz ennyit. Mi is átöltözünk minden nap, minden nap tiszta törölköző van, ágynemüt csak hetente mosok, de nyáron megesik, hogy 2 egy héten, de igy sem telik meg kétszer a gép.

IGEN, soknak is láthatod. Miért inditod el a gépet, ha nincs tele?? A 2-3 napos szennyesnek nincs se szaga, se rothadni nem kezd...szerintem elég 2-3szor mosni egy héten+ágynemü hétvégén.

Ezek szerint van pénzetek áramot fizetni..ha nem lenne mindjárt kevesebbet mosnál:)

2009. jún. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek paplan-párna ügyben, és az ágynemű 3 naponta mosását is bőven soknak találom, mi kéthetente cseréljük, illetve izzadós iccaka után azonnal.

A törülközőt sem cserélgetjük naponta, feleslegesnek tartom, a lényeg, hogy legyen ideje megszáradni két használat között.

Gazdaságosabb hetente 1-2X mosni tele tankkal, mint naponta egy bugyit-gatyát egykét pólóval.

Az is fontos, ma már, hogy ez nem túl környezettudatos...

2009. jún. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
hetente 1x mosok, mikor összegyűlik kb 3 adag, azt 1 nap kimosom. amúgy 3an vagyunk. paplant és párnát nem mosom ki, mikor lehúzom a huzatot kiporolom, kiteszem szellőzni. a huzatot havonta cserélem, de ha elfelejtem akkor se esek kétségbe. én tisztán fekszek le, nappal letakarom szóval mitől lenne már koszos? főleg 3 naponta!? törölközőket akkor mosom, ha látom hogy hopp ez koszos, foltos lett vagy ilyesmi. ruhát se mosom minden felvétel után, csak ha beleizzadok. kiteszem szellőzni kicsit és nadrágot, pulcsit 5x is felveszek, pólót is 2x-3x. nem egymás utáni napokon persze, hanem félreteszem. és egyáltalán nem koszos senki sem a családban. nem csodálom, hoyg soknak találod, értelmetlenül pazarolod az idődet, energiádat, a villamosenergiát, pénzt és oltári környezetszennyezés az a sok fölöslegesen elhasznált mosópor meg öblítő. persze van akinek mániája a mosás, de ha így van, akkor fogadd el és ne panaszkodj. vagy moss ésszerűbben.
2009. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 2-3-szor. 7,5 hónapos babánk van. Amíg magunk voltunk, hetente 1-szer ruha, másfél hetente törölköző, konyharuha stb. Ágyneműt 2-3 hetente húzok újat. Nem is értem, 3 naponta húzol friss ágyneműt??? Ha jól értem munka után átöltöztök és utána az átvett, otthoni ruhát is kimosod? Minek? Kb 3-4 órát lehet rajtatok... Ez baromi sok mosás...
2009. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
84%

Kéthetente 2 adagot, vagy 3 hetente 3 adagot mosok. Fehérek, színesek, sötétek bontásban. Ketten vagyunk, két felnőtt. Sok ruhánk van így mindig van mit felvenni, fölösleges a fél géppel való mosás. Áztatok a kádban, és a kritikus helyeken poló nyaka, nadrág zsebe mosószappannal előmosom, úgy teszem a gépbe. Jó gépem van Elektrolux nagyon kevés mosószer kell bele. 40 ill. 60 fokon mosok rövid programmal, előmosás nélkül. Ágyneműt ha havonta lecserélem. Törülközőket hetente. Ami sok a zokni, gatya, bugyi. Én három napig hordok egy felsőt, de a munkahelyen munkaköpenyben vagyok és másik nadrágban, otthon meg otthoni ruhában, a főzésnél kötény van rajtam. Vizet 2 m3 hideget és 1 m3 meleget fogyasztok. Villanyszámlám 5 e Ft, pedig van 2 TV számítógép, légkondi. Többet nem engedhetek meg magamnak, tehát spórolok,

de szerintem ha több pénzem lenne is így csinálnám. 53 éves dolgozó nő.

2009. jún. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!