Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran kell ruhát...

Milyen gyakran kell ruhát mosni? Ha túl gyakran mosom, nem fakul ki?

Figyelt kérdés
A felsőket minden hordás után? De félek, hogy akkor kifakulnak. A melltartó nem megy tönkre túl sok (kézi) mosástól? A farmerok nem fakulnak ki?
2011. okt. 1. 13:44
 1/8 anonim válasza:
87%

hát famert kifordítva kell mosni,és tovább megmarad a színe

én akkor mosok,ha koszos /büdös a ruha.pólót pl nyáron minden hordás után...de elvileg ez egyértelmű kéne hogy legyen...

2011. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Én a farmert mosom a legritkábban, ha már meglátok rajta egy kis koszt a zsebnél, vagy valami foltot, akkor megy a szennyesbe. A nyári felsőket naponta cserélem, de egy pulóvert többször is felveszek. Én gyakran szaglászok és sokszor döntök szag alapján :-) De azon ne aggódj, hogy tönkre mennek a cuccaid, ha büdös, úgyis muszáj kimosnod, a kézi mosás nagyon kíméletes, attól nem megy tönkre, de ez nagyban függ a minőségétől is.
2011. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Melltartó nem megy tönkre inkább, a mosógéptől megy jobban tönkre.

Nekem anno ezt ajánlották fehérneműhöz mosni, clara sept, igaz fogalmam sincs mire írták fel, de mondták jó erre is..tán 1-2x használtam.. Mondjuk én minden ruhám kifordítva mosóm. Meg azt mondják azt a felsőt, amit pl. póló fölé viselsz elég hetente.

Ha izzadósabb vagy akkor 1viselet után lehet pólót, felsőt mosni.

2011. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rajtunk minden póló csak 1 napig van, utána megy a szennyesbe. 2-szer egymásután nem vesszük fel ugyanazt a pólót.

A nadrág, farmer az más. Azt nem mosom minden héten, csak amikor már látom hogy ráfér.

2-3 naponta mosok attól függően mennyire van tele a szennyeskosár, világosat vagy sötétet.

2011. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha érzed rajta, hogy kezd szagosodni ledobod. Én így szoktam. Télen pl egyáltalán nem izzadok akkor egy póló 1 hétig is kibírja simán úgy, hogy még akkor is alig van kis szaga ha közelről szaglászom. Farmer az ha csak nem lesz véletlen úgy koszos, hogy muszály mosni (pl sár, ha megszárad ki lehet kefélni) akkor nem is mossuk ki 2-3 hónapig. Semmi baja. De ki, hogy szokta.
2011. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nálam ugyvan polot felvesztem reggel este szennyes ha napközbe összekenyem akkor is szennyes a pulovert 2-3 napig hordom attol függ mennyit volt rajtam illat szennyezettség 30-40 fokon mosok a felültöltős whirlpoolon napi program nevü programon 1 ora alatt lejár a meltartok is mennek be a ruhákkal ugyanugy a szines meltarto a szinessel a fehér a fehérrel és nekem nem mennek tönkre a ruháim a törölközöket az ágynemükkel mosom általában 60 fokon és ebbe mennek a konyharuhák a farmerok sem fakulnak ki én color mosószert használok és érdekes mert van hogy telerakom a gépet mosoporon öblitön kivül mást nem teszek bele és mégis fehér a fehér a farmerokat kiforditva szoktam mosni meg az ilyen drágább kényesebb ruhákat
2011. okt. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

minden ruha fakul. nyáron, ha süti a nap, ha hordod, ha mosod. kifordítva érdemes mosni mindent, és akkor megelőzöd a gyors fakulást, valamint a bolyhosodást.


bocs, de inkább legyen tiszta, illatos ruha rajtam, mintsem azért hordjak egy pólót 3 napig, mert vigyázni akarok rá. egyébként sem veszek drága ruhákat, mert tudom, hogy egy idő után amortizálódnak.


a felsőket 2 alkalommal szoktam felvenni, a nap végén felteszem vállfára, kiszellőzik egy kicsit, és 2 nap múlva ismét felveszem, ha épp azt szeretném hordani, ha nem, akkor inkább kimosom.

a farmert hetente mosom, a melltartót is (párnahuzatban).


érdemes 30 vagy 40 fokon mosni a színes cuccokat, ez is kíméli őket. a fehéret, törölközőt 60on szoktam, némi domestossal.

2011. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Úristen!Milyen igénytelen emberek vannak!1 hétig hordani egy pólót télen meg szellőztetni mosás helyett?Őrület!Egy felső egy nap!Ha csak arra veszek fel tiszta felsőt h elmegyek vásárolni utáni is megy a szennyesbe.


Kedves kérdező!A ruhák bolyhosodnak, kopnak a mosástól de lehet kímélő programmal mosni.

2011. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!