Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi vizet fogyaszt egy...

Mennyi vizet fogyaszt egy család átlagosan egy hónapban?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk a párommal,igyekszünk mindenen spórolni,amin lehet,de én a vízfogyasztásunkat sokallom:9m3 havonta. Ez normális,vagy nagyon sok? Nektek mennyi? Esetleg milyen tippjeitek vannak víztakarékosságra?

2012. ápr. 12. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 7 köb, ketten, néha hárman vagyunk!
2012. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2 felnőtt 1 kisgyerek alap esetbe 7m3...a nyár az más mert akkor picit több.
2012. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2 fő 5 m3/hó (takarékos üzemmódban)
2012. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hát ezek szerint a mién tényleg nagyon sok. Körül kell nézni hogy tudnánk, akkor ezen csökkenteni.
2012. ápr. 12. 18:18
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Csak, hogy megnyugtassalak: mi (2 felnőtt+ 2 gyerek) havi 25 m3 vizet fogyasztunk!

Kicsi kacsákkal élek együtt.

:)

2012. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten vagyunk, 2 havi vízfogyasztás 10-12 m3 víz. Mosogatógép is van (Candy, 9 terítékes), szinte minden nap megy, van hogy többször is. Rengeteget mosok, napi szinten mosok, néha többször is egy nap. A mosógép típusát most meg nem tudnám mondani, de újabb fajta 6kg-t bír, de még nem a nagyon hiper-szuper +++-os. Kádunk van, átlagos méretű, egymás után fürdünk, de így is 2 kádnyi víz megy el, mert szeretünk jó meleg vízben sokáig ázni.


Hogy mivel lehetne spórolni? Amíg nem volt mosogatógépem, addig totál ellene voltam, mert hogy azt a 2 terítéket elmosom kézzel is.... de amikor sütök-főzök, akkor rengeteg szennyes edény összejön. Anno csak folyóvízben mosogattam, mert nem szeretem, ha pörköltszaftos marad a kávéspohár. Lehet, hogy áramot eszik a gép, de sokkal kevesebb víz fogy el, mint régen és nagyon szépen dolgozik.


Milyen a wctartály? Én az esti fürdővízből merek ki egy vödörrel, azzal másnap le lehet önteni egy pisit. Napközben, ha nincsenek vendégek és csak mi vagyunk, akkor minden második pisit húzunk csak le. Pl. 10 literes tartálynál, ha napi kétszer nem húzod le, akkor 0,6 m3 vízet nem dobsz ki. Ha ehhez hozzáraksz még egy vödrös megoldást, akkor az + 300 liter lehet, így összesen majdnem 1 m3 víz marad meg. De ezt nem lehet mindenhol, ahol olyan a csatorna, ott muszáj mindig lehúzni.


Nem írtál végülis tényleges információkat, hogy pl kádatok van vagy zuhanyzó, lehet a wc tartály cserére szorul. Mik a vizes "szokásaitok"?

Okos dolog lehet a csapokra felszerelni víztakarékos csapszűrőket.

Ennyi jutott eszembe, ha lesz még vmi jelenkezem.

2012. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
10m3 havonta és hárman vagyunk.
2012. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
3 felnőtt egy baba, 20 m3
2012. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm és a tippeket is!:)

Kádunk van,de általában zuhanyozni szoktunk.-ezt a vödrös megoldást azért lehet megpróbálom.

Én is folyóvíz alatt mosogatok.

A mosógép az nálam is elég sokat megy.

2012. ápr. 13. 07:05
 10/12 anonim válasza:
100%

Sajnos a vízfogyasztást nem tudom megmondani, mert olyan idióta módon küldik a számlákat, hogy nem győzök üvölteni a vizesekkel (hol átalányolnak, hol leolvassák, hol egyik sem, aminek következménye, hogy hol 300 Ftos, hol 8.000 Ft-os csekkek jönnek! Agyrém...)


De... Mosogatógépet csak ajánlani tudom !!! kb. egy felmosóvödörnyi vizet használ 12 terítékhez... (annó ismerős kipróbálta: családi ebéd végén fogta az összes szennyes lábast, tepsit, plusz étkészletet, és adott mellé egy vödör 80 fokos vizet a párjának, hogy lehet mosogatni... Párt meggyőzte, azóta van gépük. :) )


Wc tartály: kicseréltem a tartály úszóját kb 800 Ft összegért, azóta máshogy billen, meg lehet vele csinálni azt is, hogy egy pisilés után ne a teljes tartály vizet zúdítsa ki, hanem csak egy egész kicsit. Csak óvatosabban kell meghúzni.


Fürdés: Fél kád víz, egy-két mécses, és párral együtt be a vízbe :) takarékos, hangulatos, romantikus :) És senki ne mondja, hogy kényelmetlen: 150 cm "rövid" kádunk van, én 170, párom közel 190 cm...


Mosás: Sose használd a fél programot! Ha súlymechanikás, akkor mindig tömd tele! mert ha teletömöd fogyaszt pl. 10 liter vizet (csak a számolás kedvéért), fétöltéssel, meg nem 5 litert, hanem kb. 7-et...


Hideg-meleg víz csorgatása: hűtőbe bekészíteni az innivalót, akár víz, akár szörp, bármi, nem a csapból folyatni percekig, hogy jól kihűljön. Ha feltétlen csapból kell melegvíz, azt pedig a fűtőberendezéshez legközelebb esőből engedjük, ott hamarabb lesz meleg, nem kell sokat kifolyatni.


remélem segítettem kicsit :)

2012. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!