Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi időtök jut a takarításr...

Mennyi időtök jut a takarításra a család mellett?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak ketten vagyunk a párommal. 5ig dolgozom, 6-ra érek haza. Ilyenkor nincs kedvem nagytakarítást csinálni.

Főzök valami finomat, elmosogatok. Ha kupi van összepakolok, ha úgy látom esedékes a porszívózás akkor megcsinálom.

A többi marad a hétvégékre. Nálatok ez hogy van?


Ha a párom itthon van, besegít. Amíg főzök addig porszívózik, vagy mosogat amíg porszívózom.

Próbálunk ügyelni a rendre. Reggel úgy hagyjuk el a lakást, hogy szinte mindenhol rend van.


2012. márc. 21. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Napi 20-30 perc munka után (mosogatással együtt), 2 kutya után muszáj összesöpörni felmosni.

Aztán hétvégén egy nap 2-3 óra nagyobb takarítás.

2012. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kerria ***** válasza:

3 hónapos baba mellett folyamatosan takarítok :)


Anno: munka után mosogatás, esetleg mosás... ha valami nagyobb kosz lett, azt azonnal takarítottam, egyébként hétvégére maradt mindig. Szerintem jól csinálod!

2012. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem takarítok semennyit.van takarítónk azé fizetjük
2012. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mi is ketten vagyunk a párommal. utálok takarítani. tavasztól őszig meg alig van szabadidőm, napi 11-12 órákat dolgozom hétvégén is. havi kb 4 szabadnapom van azt meg nem takarítással szoktam tölteni. jár hozzám takarítónő, ő csinálja a nagytakarítást. magunk után azért igyekszünk elmosogatni, rendet rakni, bár én a ruháimat hajlamos vagyok napokig a kanapén tárolni.
2012. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hétközben abszolút nem takarítok, maximum egyszer, kedden körbetolom a porszívót. Illetve még mosnom muszáj. Heti 4-5 mosás összejön kettőnkre, ezt nem lehet mind hétvégére időzíteni. De ez hálisten nem túl nagy munka, bedobálom a gépbe, aztán kiszedem. A száraz ruhák sajna nálam is a kis kanapén várják a hétvégét...


Nálam a péntek délután és a szombat a házimunkás nap. Ilyenkor megyünk bevásárolni. Előre tervezek és egy hétre előre mindent megveszünk. Aztán egy hétig nem kell boltba menni, szerintem nem csak időt, hanem rengeteg pénzt is spórolunk ezen.

Aztán előre megfőzök a következő hétre. Így persze nem lesz mindig friss kaja, viszont ugyanannyi idő alatt négyszer annyi kaja elkészül :)

Közben megy a takarítás, ez mindennel együtt max. két-három óra.


Hétközben így teljesen szabadok az estéim, plusz a szombat délutánom és az egész vasárnapom. Általában hétköznap találkozom a barátnőimmel vagy a húgommal, a hétvége a páromé :)

2012. márc. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!