Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit vegyünk meg elsőnek ami a...

Mit vegyünk meg elsőnek ami a legfontosabb a beköltözéshezaz uj házba?

Figyelt kérdés
mostköltözünk az ujhazunkba. még nincs semmi megvéve.szóval se butor se konyhab. se mosogép,se ágy,se semmi. nekünk már bekell költözni mivel már sajnos a cigányok nézték a házat este többen látták. És féltsük. hálistennek hitel nélkül megtudtuk venni,de már a berendezésre nemjutott pénzünk igy sporolnunk kell minden egyes dologra. járólapok készvannak zuhagyzóis,parketta és minden más készvan kivan festve ablakok cserélveminden. gáz viz villany is mostlett csinálva márcsak a butor nincs meg, miaz ami tuti kell hogy benne tudjunk lakni?amugy ugyszégyellem ha valaki eljön és lássa hogy már ottlakunk de még semmi nincs meg....
2009. jún. 19. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Egy matrac amihez majd àgyat csinàltattok! Mosni kézzel is lehet! Mosogatni is! Miért szégyeled, légy büszke rà, hogy mindezt hitel nélkül elértétek! Butort ideiglenesen szerintem tudnak adni a szülök! Személy szerint én a konyhàt tenném elsönek rendbe, mert ott tölt el a legtöbb idöt az ember, s mind ketten szeretünk fözni!Aludni, matracon vagy hàlozsàkban is lehet és jot tesz a hàtnak is! :) öltözködni zsàkbol, vagy dobozokbol is lehet! Szoval konyha! Szerintem!
2009. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
elég fogós kérdés én először legalább két matracot tennék be legyen hol aludni.a kaját meglehet oldani az ételfutárokkal,vagy ami olcsóbb szülőktől ételhordóval.Szerintem először a szobát és utána a konyhát rendezném be.
2009. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszi:)

hát azért kicsit csak szégyen mivel már 3 éve csináljuk a házat.sajna mindent megkelett csinálni rajta a falak maradtak újak.mindenki igyis azt kérdezi hogy "na készlessz e már de régóta csináljátok"még az is azt monsja akinek háza sincs. várom a többi választis:)

Már kicsit velefáradtunk,de mikor egy új valamit veszünk akkora öröm.... másnak meg minden napos dolog mig mi örvendezünk rajta...

férjemnek nagyon piszkjos a munkaruhája olajos és nemtudnám kimosni kézzel. még ruha száritót isvenni kell nincs hova teregetni.

2009. jún. 19. 14:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mosogép, ruhaszàrito meg nem egy nagy összeg! Màsokkal meg ne törödj! Ha ilyen b..kok, az az ö bajuk és majd nyôghetik a hiteleket, mikor ti màr vigan nyaraltok, minden féle fejfàjàs nélkül! :) Semmi szégyelni valod nincs! Az meg végképp ne kritizàljon akinek hàza sincs! Vagy csak irigy /mint a legtöbb magyar/ és azért kritizàl!
2009. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves szavaidat!rendes vagy!megnyugtattál:)önbizalmat adtál köszi:)
2009. jún. 19. 15:15
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Mi a szégyen abban, hogy 3 évig építettétek???? Ezt tuti csak olyanok mondják, akik még életükben egy téglát nem emeltek fel!

Szerintem, ha hitel nélkül 3 év alatt felépítettetek egy házat akkor arra igenis büszkének kell lenni és akár be van rendezve akár nincs, büszkén kell megmutatni az érdeklődöknek!

EGy házépítés egyáltalán nem egyszerű dolog és nem pikk pakk történik. Biztos vagyok benne, hogy nem fog 3 évig tartani, hogy berendezzétek. Nézzetek jól körül, lehet jó állapotú használt bútorokat, gépeket (mosógép, hűtő, tűzhely stb) is vásárolni (javasolnám böngészésre a vaterát). Kezdetnek ezek is megteszik.


Amúgy én is a konyhára és a mosógépre szavazok. A többi majd szépen fokozatosan. Vannak átmeneti megoldások is, amik nem kerülnek sokba, mégis nyújtanak némi kényelmet addig amíg nem gyűlik össze a pénz az újra, szebbre.


Szal igenis nézz határozottan azok szemébe, akik megszólják, hogy meddig építettétek a házat és kérdezz vissza, mikor bizonyítja be, hogy ő jobban csinálná! És élvezd, hogy van egy hitelmentes ingatlanod! :)

Ügyesek vagytok! Sok boldogságot az új házban!

2009. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a kedveséged.
2009. jún. 19. 15:31
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1967-ben mentem férjhez.Nekünk sem volt semmink.A saját tapasztalataimat mondom el.

Legfontosabb : műszaki cikkeket csak újat vegyetek,nem a legolcsóbbat,de nem is a legdrágábbat,ha meg van rá a pénzetek.A használttal néha belehet fürödni.

Először a konyhába vettünk ( minden bútort használtan) egy asztalt, 4 széket ( hogy letudjuk ültetni az esetleges vendéget),szekrény helyett polcot vettünk.Ma már a vasboltokban elég olcsón lehet kapnai zománcozott polcokat.Ezek később jók lesznek a kamrában.A polcokra tettem az edényeket,lisztet stb.A polc elé olcsó anyagból függönyt tettem,igy nem látszott,ami rajta van.Mivel mosogatni,főzni tudsz,ha van víz meg gáz,ez nem gond.

A szobába fekvőalkalmatosság,egy szekrény,szék a levetett ruháknak,esetleg egy kisasztal a lámpának.

Azután a legfontosabb egy mosógép.A szárítást úgy is megoldhatod,hogy valahol kifeszítesz egy kötelet a két fal között,és arra teregetsz.Amíg jó idő van,ezt az udvaron is megteheted.

Ezek a legfontosabbak,a takarítószereket,konyhai felszerelést nem számítva.Én nem hozatnám az ételt,mert otthon főzve olcsóbban kijövök,és azt eszem,amit szeretünk.

Azután apránként haladtok előre.Esetleg menet közben írj egy listát,mi az ami hiányzik? Így amikor van pénzed,a listát átnézve,kitudod választani,hogy mit vegyél meg előbb.

Amúgy pedig gratulálok Nektek,büszkék lehettek magatokra.Kívánom,hogy sok boldog évet éljetek meg egymással a házatokban !

2009. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

A konyhába első körbe a hűtő a legfontosabb, hisz ha veszel egy tejet, felvágottat azt csak oda lehet betenni. A mosást egyelőre megoldhatod a szülőknél, összegyűjtöd hétvégén hazaviszed, kimosod, vizesen hazaviheted magadhoz és kiteregeted. Egy-két szék és asztal szerintem mindenképp kellene, meg valami fekvőalkalmatosság.

Esetleg, ha a szülőktől ideiglenesen tudtok hozni egy-két bútort az jól jöhet. Esetleg egy mikro is jól jöhet, az nem sokba kerül már.

2009. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Gratulálok az új házatokhoz!

Mi kb. másfél éve költöztünk a házunkba, de még mindig öröm valami újat hozni, venni, legyen akár egy díszpárna.

Ahonnan elköltöztetek, ott nem voltak ilyen dolgaitok? Pl. mi már az albérletben megvettük a saját mosógépet, mikrót, edényeket stb. Minden hónapban valamit, a végén úgy néztünk ki, mint egy raktár.

A legfontosabb a fekvőalkalmatosság, hogy tudjatok pihenni. Lehet fotelágy, kihúzhatós kanapé, de simán jó a matrac is. Konyhaasztal, 1-2 szék (mi műanyag tescos kerti széket vettünk először, kb. 600 ft-ért). Szerencsénk volt, sok mindent a szülőktől, ismerősöktől is kaptunk (konyhafelszerelés, szőnyeg, lámpa). Meg kell kérdezni a családot, ismerősöket, hogy van-e olyan bútoruk, amit le akarnak cserélni, vagy már felesleges és nem használják. Mi nagyon sok mindent így szereztünk. Aztán ha lesz pénz, veszünk újat. :)

2009. jún. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!