Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes a mosógépen, mit tegyek?

Gidalf kérdése:

Penészes a mosógépen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Felültöltős Fagor mosógépünk van, ami penészes mindenhol (gumi peremek alatt, dob mellett a guminál). Az öblítő és mosópor tartályt kimostam, de a gumi részek a peremnél penészesek és sok helyen nem férek oda hozzá. Minden fehér ruhám szürke lesz már 2 mosás után mert rámossa, akaemilyen jó mosóport is használok.

Próbálkoztam ecetes kimosással, 90on ruha nélkül, egymás utan 3x is. Hagytam ázni, állni többször is a piszok még mindig ott van. Áttörlöm fehér ronggyal és szürke lesz a rongy ezek után is. MIT TEGYEK??? Mivel mossam ki? Hogy távolítsam el?



2012. ápr. 15. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Mosás után használaton kívül becsukod a dobot és az ajtót? Ha igen akkor ez a baj nem szellőzik befülled és ezért penészes hagyd nyitva használaton kívüli időben kitud szellőzni és száradni nem lesz penészes, és kb semmi baja nem lesz.
2012. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%

Calgon? Calgonit? meg vannak ezek a mosógéptabletták...

ruha nélkül bármelyiket próbáltad?

2012. ápr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
51%
Rézgálicot oldj fel vízben és futtasd egyszer ezzel ruha nélkül. Kék színű víz jön majd a gépből, a penészgombát örökre eltünteti. De utána ne rögtön fehéret moss, mert még világoskék lehet egy menet. (Ez egy permetszer, gazdaboltokban lehet kapni.)
2012. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Én simán lefújtam SZAVO-val (penészelleni spray-vel). Eltüntette. Utána mosasd át 1x a gépet üresen!
2012. ápr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért a rézgáliccal én vigyáznék, mert fennáll a veszély, hogy megmarja a rozsdamentes acéldobot (ebben az esetben a réz kiválik, az acél meg feloldódik).
2012. ápr. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szia! Nyitva szoktam hagyni. Hol lehet ilyen Szavot venni?
2012. ápr. 16. 07:18
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik nagyobb boltban (tesco, stb.). Ha kipucoltad, utána tartsd mindig nyitva a fedelét, és gondold végig, nem bírnátok-e ki öblítő nélkül a ruhákat. Ugyanis az öblítő penészedik be.

Én akkor hagytam el, amikor láttam az első penészfoltokat - pár hónap alatt gyönyörűen kitakarítódott a gép. A ruhák így nem illatosak mosás után, viszont a szekrényt illatosítom, így mégis azok lesznek.

2012. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nah akkor holnap irany a Tesco! Ez olyan helyrol is kiszedi ahova a viz nem er el mosas kozben, de amugy van penesz ott is?

Elmeletileg en olyan oblitot hasznalok, ami nem peneszedik es az oblito tartaly nem is volt peneszes. Mondjuk ettol peneszedhet emiatt. Kiprobalom. Koszonom a tanacsot. Remelm hasznal, es nem kell uj mosogepet venni.

Szep napot!

2012. ápr. 16. 14:41
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szavot lehet kisebb boltokban is kapni, pl. a CBA-ban is van. A sima SZAVO penész elleni szert használtam, nem a speciálisan fürdőszobára valót. Remélem beválik nálad is!
2012. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az öblítő penészedett bele a gépbe. CSak ecettel öblítek azóta. A gépem tiszta. A ruhák pedig enyhe mosószer illatúak.
2012. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!