Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha mosok én csak úgy válogatom...

Ha mosok én csak úgy válogatoma ruhákat hogy fehér és sötét szinű. A fehér ruhákat zoknikat öszemosom az ágyneműhuzattal. Jó igy?

Figyelt kérdés
Jobban kikellene válogatni ugye?
2009. jún. 21. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát igazából nem rossz, ez az alap. De a mostani energiaárak miatt, hogy ne szökjön az egekbe a villanyszámla és a vízdíj, én jobban szoktam válogatni. Külön mosom az ágyneműt, a törülközőket, a konyhai textileket és abroszokat, ezeket 60 fokon. Külön a testi fehérneműket (fehéreket), 40 fokon - ezeket naponta cseréljük, elég az alacsonyabb hőfok. A színeseket is aszerint válogatom, hogy mennyire szennyezettek és még azt is figyelembe veszem, melyik ruhadarab színe fog.
2009. jún. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én külön mosom a törölközőket, általában konyhakendőkkel. Külön a fehérneműt, melltartót kézzel, alsókat magasabb hőfokon, azokat még vasalom is. Fehéret totál külön, színeseken belül is válogatok, sötétebb, világosabb, sőt csoportosítom, hogy külön csak pirosak-rózsaszínek, csak drappok és sárgák, csak zöldek és kékek, csak barnák és feketék stb.
2009. jún. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak úgy vállogatom külön, hogy mi az amit 60 fokon és mi az amit csak 40 fokon kell (ez csak egy kiöblítés). Fehér és sötét zoknikat, fehérneműket nem szoktam külön vállogatni, mert egyikből se jönne össze egy rendes adag, félig üresen meg nem járatom a gépet!60 fokon mosom együtt a törölközőket, konyharuhát, ágyneműt és a fehérneműt. Ahogy épp összejön egy adag belőle!
2009. jún. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Azért teljesen szinenként én nem tudnám összegyűjteni, mert hónapok alatt jönne össze a piros-rózsaszín, vagy a kék-zöld mosnivaló, a ruhásszekrény meg végképp kiürülne.
2009. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:) ez van nálam is!Nem tudnám összegyűjteni ,mert 1 db szennyestartóm van,és abban minden féle szinű,fajtájú ruha van. és igy nemis érné meg,igy fehéret sötétet különmosom és ennyi!
2009. jún. 21. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk összejön így is hamar. (Én vagyok a teljesen válogatós) de van fél program a gépen meg eco gomb is azzal még takarékosabb. Én így láttam anyámtól és rám ragadt. :)
2009. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nincs rajta "fél program gomb", pedig sokszor jó lenne!
2009. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!