Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen színű legyen a fal?...

Milyen színű legyen a fal? Sötétzöld járólap van az előszobában és a konyhában is (fehér a konyhabútorom) Sajnos a járólap adott, mert így vettük a lakást, és szeretném valahogy feldobni a 2 helységet, mert nem vmi szép ez a sötét zöld!

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 21:32
 1/9 anonim válasza:
pfúú szerintem szedesd fel mert az nem lehet naon túl sok színnel feldobni szerintem ami talán illik hozzá a apiros vagy talán a lila atól függ menyire sött zöld
2011. máj. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát elég sötét,de még sztem ilyen 3.vagy 4 osztályú lehet,nem a legjobb mínőségű,mert olyan mintha néhol kiszívta volna a hippo!így vettük a lakást,és sajnos nincs most annyi pénzünk,hogy újat rakassunk!Pedig nagyon szeretnék!De sajnos be kell érnem ezzel :-(
2011. máj. 2. 21:52
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja,és még újra kellene fugázni is,mert nagyon kopott az is!!Vmilyen színt arra???Talán világoszöld??Tanácstalanok vagyunk!!
2011. máj. 2. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is csere.
2011. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát...nézd...sztem nem érdemes újra fugázni. A fuga is elég drága.. :S Ha már úgyis vacak az egész, kár a fugára költeni, pláne, hogy a színes fugát aranyáron mérik. (fehéret lehet kicsit olcsóbban kapni, de csak nagy tételben)

Egyébként a zöldnek milyen árnyalata? Mert az sem mindegy.

Szerintem, ami a zöld színhez jól megy, az a zöld majdhogynem minden árnyalata, illetve a sárga (elsősorban napságra) és a türkizkék.

Ha nagyon sötét a padló, akkor jól jön egy világosabb fal. Én azt hiszem, hogy a napsárga egyik világosabb árnyalatát festeném a falra. Esetleg valamilyen kicsit passzteles sárgát (világos sárga, ami majdhogynem bézs)

Anyuméknál pl zöld a csempe a konyhában a falon és hozzá élénk napságra a fal. Sztem baromi jól néz ki.. :)

Próbáld úgy, hogy fokozatosan tedd a színes festéket a fehér alap festékbe, és fess fel különböző árnyalatú csíkokat a falra, hogy melyik árnyalat tetszene leginkább a padlóhoz. Így össze tudod hasonlítani mindet egyszerre.

Kísérletezgess... :) Biztos jó lesz ez! Egy ilyen festés csodákra képes.

üdv.

2011. máj. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

gondolom az a gané márványmintás méregzöld cucc, amit ha közelebbről megnézel, akkor az életkedved is elmegy, mert olyan pixeles :D

obiban szokott akciós lenni, gondolom a szegényes ízlésű előző tulajnak ez volt a non plus ultra...


ha boldog akarsz lenni, akkor én is azt javaslom, h szedesd fel. tény, h marha sok ganéval meg sittel jár, de utána az érzés, hogy a saját ízlésed szerint néz ki a lakás: felbecsülhetetlen :D


én anno direkt ezért vettem lepusztult lakást, hogy ne kelljen sajnálni a "szép új" járólapot, ami nagy eséllyel kívül esik az ízlésemen.


nekem sötétbarna a járólap és bézs a csempe. csak ajánlani tudom, nem látszik meg rajta minden kis pitsa folt :D

2011. máj. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt tanultam (média szak), hogy a sárga szín étvágyfokozó (nem véletlen sárga-piros-narancs a legtöbb gyorsétterem), úgyhogy ha fogyózol, azt semmiképp sem jó a konyhába :), viszont a hideg árnyalatok mellett meg romlottnak tûnik az étel...

De személy szerint is maradnék a fehér vagy valami világos-semleges falnál, azt nem lehet elrontani, sem hülyét kapni tôle késôbb. Inkább cserélgetném a textileket (függöny, terítô, konyharuha, szalvéták), tányérokat, képeket, ahogy kedvem épp tartja, valami élénkre.

Járólap fúgával nem igazán érdemes variálni, mert pár felmosás után mindegyik barna lesz...

2011. máj. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!!De még nem is márványmintás,hanem attól még szarabb!!Vmi szép sárgával megpróbálkozunk akkor!!!Sajnos új nem lesz,mert kisbabánk van,így nem tudjuk sehogy sem kiszorítani!!A konyha függönyöm fehér alapon citrom és narancssárga kockák!Ahhoz a sárga jó lesz!Majd kísérletezünk,hogy világosabb vagy sötétebb sárga legyen-e!!!Köszönöm még egyszer mindenkinek!!
2011. máj. 3. 09:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Unokatestvéremék házában is méregzöld a járólap, mondjuk az nem iylen márványos, hanem ilyen csiszolt... Nekem az tetszik :) A fal alja be van fedve olyan 10 cnti magasig ilyen kőburkolattal, a konyhapult szintén kőburkolatos (amerikai konyha) és van egy ilyen nagy boltív a konyha-nappali és az előszoba között, az is ki van rakva ezzel a kővel, a szoba meg napsárga. szerintem nagyon illik nekik az a szín, ők éítették a házat szal ők akarták ilyenre.

Hasinló színű konyhabútorul van, sötétzöld étkező és fehér bőr ülőgarnitúra. szerintem nagyon hangulatos, szereek ott lenni :)

2011. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!