Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehérítős domestost, vagy a...

A fehérítős domestost, vagy a flóraszeptből tehetek a mosógépbe amikor fehér ruhákat mosok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 06:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Állítólag nem szabad, mer megeszi a gumit, de én szoktam. Semmi baja a kifolyó gumimnak /eddig/.
2012. máj. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

A fehérítő szereket előmosásra kell használni, de nem az előmosószer adagolóba kell helyezni!

Van az un. gyors mosó program, az kb 10 perc mosás + 5 öblítés. Fontos, hogy alaposan ki kell öblíteni és semmiképp nem szabad egyéb mosóporral/géllel együtt a gépbe tenni.

A fehéríteni kívánt ruhák max. 10 percig legyenek ebben a mosólében.

2012. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok nekem!
2012. máj. 31. 08:50
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Egyiket sem tennék, mert jobb minőségű fehérítőt használok. A fentieket nem csak mosógépbe, nem tenném, de elő sem fordulhatnak a lakásban.
2012. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is kedves utolsó!

Milyen fehérítőt használsz? Sajnos a fehér pólók kezdenek besárgulni, a lányom zokniai sem hófehérek, ezért kérdem.

2012. máj. 31. 10:47
 6/20 anonim ***** válasza:
27%

Én rendszeresen csinálom, hogy a fehér mosást előmosással indítom, és abba fehérítőt teszek. Tökmindegy, milyet használsz, a hypó fehérít, innentől csak az a kérdés, milyen csomagolásban és mennyiért akarod megvenni. Mindben hypó van.

Eleinte én is a gyors mosásra tettem, de igazából jobb így, mert az előmosásban megkapja a fehérítést, aztán egy füst alatt ki is mosom őket.

2012. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
jobb minőségű fehérítőt? mmit?:D
2012. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
16:47 A kérdésed végén a smiley számomra azt jelenti, hogy nem hiszed el, hogy létezik olyan, én pedig meghagynálak a hitedben. Szeretném elkerülni a reklámozás vádját, emiatt nem írok semmilyen márkáról, de nem igaz az iménti válaszoló állítása, hogy minden termékben hypó van. A hypó klór alapú fehérítő, annak minden hátrányával, de létezik aktív oxigén alapú fehérítő is. Én ilyet használok.
2012. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
én is ismerem a nátrium perkarbonát, sőt, van is itthon, de azzal sima fehér cuccokat mosok, amik nem színeződtek el, arra használom, hogy megmaradjon a ruha fehérnek. ha viszont a gyerek belefetreng a főbe, sárba, koszba, és még nyakonönti magát málnasziruppal, azt marhára nem hozza ki fehérre. szóval igen, lehet, hogy jobb mint a klóros vackok, de nem dekolorál annyira, sőt...
2012. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
22:00 Biztos így van, de én nem arról beszélek, amit te ismersz, hanem arról, amit én ismerek. Amit én használok, az lényegesen hatékonyabb a hipónál, domesztosznál. A málnaszörpöt éppúgy kihozz, mint a vért, a sarat vagy a tintát, mellesleg nem csak fehér, hanem színes ruhákra is kíváló: élénkíti a szineket.
2012. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!