Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran szoktatok...

Milyen gyakran szoktatok takarítani?

Figyelt kérdés

Arra az igazi nagytakarításra, amikor minden lekerül a polcokról, szekrényről és szépen lemossátok, letörlitek (a polcot és a díszeket egyaránt) milyen gyakran kerül sor?

Illetve mindenhol takarítatok, vagy csak ott, ahol látszik?:)

24/L


2012. jún. 11. 17:27
 1/10 anonim válasza:
2 havonta kb vagy ha valami ünnep van. És alaposan ki szoktam takarítani.
2012. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel nálunk annyi könyv van, hogy nagyjából egy hónap lenne, ha mindet leszedném és vissza is akarnám szépen tenni, ezért ezt a nagyon nagy takarítást csak évente. Többnyire nyáron, mikor ki lehet nyitni az ablakokat kereszthuzatot csinálni. Ilyenkor a szekrények mögött is takarítok. Úgy két-három havonta lepakolom a kisebb polcokat, ami nem nagy meló, meg a szekrények tetejét is letörlöm szépen, és takarítok mindenhol, ahol fizikailag lehetséges. A többi takarítás, ami heti vagy napi szintű, azok csak az alap dolgok takarítása, mint a szőnyeg, asztalok.. tehát ami gyakran van használva és ki is van téve a szennyeződéseknek.
2012. jún. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb. 5000 könyvünk van, így a könyvespolcokat csak évente egyszer pakoljuk le. Az olyan polcokat, egyéb felületeket amin maximum néhány dísztárgy van, hetente letörlöm. Porszívózni naponta szoktunk (6 kijárós macska és egy kutya mellett muszáj). Ilyenkor a kisebb bútordarabokat (fotel, kisebb asztalka stb.) eltoljuk, és alatta/mögötte is kiszívjuk, de a franciaágy és a szekrények alatt csak olyankor takarítunk, ha festés miatt behúzzuk középre (átlagosan ötévente).
2012. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mindennap:)
2012. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem csinálok az egész lakásban nagytakarítást.

Nekünk is 6000 könyvünk van. Időnként egy-egy helyiséget alaposan kitakarítok. Egy-egy könyvespolcot 2-3 havonta.

Egyszerre nagyon sok lenne.

2012. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
évente 1x-2x
2012. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mindenhol
2012. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Se erőm, se időm hozzá. Amikor még megcsináltam, semmivel nem voltam boldogabb,mint most, mikor hanyagolom. Van egy segítségem, vele elmotoszkálunk a takarítani valók között.
2012. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
havonta
2012. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nagyot soha. Könyveim alig vannak a lakásomban, csak kb. 500. Gyerekkoromban eléggé megutáltam a takarításukat, a szüleimnek kb. 10 ezer van, a nyári szünetek legrémesebb emléke, hogy mindig kipakoltuk, leporoltuk őket, megjavítottuk ami sérült. Én inkább e-bookokat olvasok, azok nem foglalnak helyet és nem kell őket takarítani. Különben is könyvtáros vagyok, ha valamit olvasni akarok, azt kiveszem és elolvasom.


A heti takarítások alkalmával minden héten megcsinálok egy extra dolgot. Vagy az ajtókat mosom le, vagy a szekrényt pakolom át, vagy a függönyöket szedem le. Így kb. egy fél év alatt körbeérek, és egyszer sem kellett extra nagy dolgot csinálnom.

2012. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!