Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen lépéseket kell ahhoz...

Milyen lépéseket kell ahhoz tejjesítenem, hogy a lakást igazán tisztán tarthassam. Mit és milyen gyakran kell takarítani?

Figyelt kérdés

OLyan tervre lenne szükségem, hogy pl. napi teendők: felmosás, mosogatás; heti kétszer; porszívózás; havonta ablakpucsolás; félévente kárpittisztítás stb.

3 hónapos kisbabám van, és sorban jönnek a látogatók...


2008. máj. 5. 11:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Véletlenül rosszul írtam a teljesítenem szót...
2008. máj. 5. 11:12
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

szia!


nekem egy 6 honapos babäm van ugyhogy tejesen megértelek.elöször is a lätogatokhoz annyit hogy sztem csökkentsd le valahogyan mert nem vicc,a picinek nem jo az elsö pär honapban ha körülzsongjäk mindig és sokan.neki még az anyucira van szüksége nagyon nagyon,éS mäsra nem is igazàn.persze lätogathatjäk,de én heti 2 napra levenném azt a majdnem midnennapit ami nälatok van...:).elöször kezd ugy a takaritäst hogy fullon pucold ki az egesz häzat hogy nullärol indulj.aztän naponta csinäld ugy hogy ha pl a kopnyhäba esztek vagy akärmi,egyböl pakold,mosd el magatok utän.meglätod,sokkal könnyebb igy éàs nem halmozodik fel a sok cucc a lakäsban ,és pillanatok alatt kész vagy vele és igy midnig rend marad.tehät igy nagyon könnyü tisztän tartani.ha pl a pici ellaudt este akkor gyorsan kb 5 perc alatt összedobom a nappalit és a szobäjät..ezek tényleg csak percek.gondolj bele ha midnig elölhagyod akkor mäsnap lesz dolgo rendesen.,kezdheted a konyhäval majd a többi..és igy bezsongasz és idöd nem lesz semmire.a porszivozäst sztem 2 naponta gyorsan lezavarod plusz felmosäst éskész.remelem segitettem.én mondjuk igy csinälom.

2008. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálom, hogy amikor pont van akár csak 10 perc "üresjáratom", akkor csinálok valamit. És így nagyjából mindig rend van (persze nem mindig 100%-os).

Tehát:

felmosás 15 perc (hetente 2x)

porszívózás 15 perc (hetente 1x. csak egy szőnyegünk van)

portörlés 25 perc (hetente 1x)

fürdőszoba: polcok, tükör, csap, kád, felmosás 35 perc (hetente 1x)

wc 10 perc (hetente 2x)

mosás, ruha elpakolása teregetéssel együtt 25 perc (hetente 2-3-4x)

ágyneműhúzás 15 perc (hetente 1x)

konyha 40 perc (hetente 1x)


és így tovább...

2008. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hetente 1X áttakarítom a lakást:

- porszívózás, portörlés, felmosás.

Ezen kívül pedig odafigyelek, hogy a konyhában főzés, étkezés után egyből el legyen mosogatva, elpakolva, ha szét lett pakolva a szobába, akkor utána egyből össze is legyen. Ha morzsás lesz a metlaki, akkor egyből felsöpröm, és lecsöbben egy kis kaja, akkor feltörlöm egyből a mosogatószivaccsal. Így mindig rend és tisztaság van.

Ablakot meg negyedévente mosok.

2008. máj. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyelőre ketten vagyunk a párommal, de van két kutyánk, akik, ha itthon vagyunk bejöhetnek a házba. Ráadásul nagyon homokos-poros helyen lakunk. A feleségem minden nap felporszivózza és felmossa a lakást. Mivel kicsi a házunk így ez naponta fél, max 3/4 órát vesz igénybe. Ágyhúzás egy, max 2 hetente. A mosogatást felváltva csináljuk de nem több napi 10-15 percnél.

Nálunk a nagyobb gond az esős időben való kutyamancstisztítás napi sok-sok alkalommal.

2008. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia, nekem egy 29 hónapos és egy 5 hónapos gyerekem van, és hát nem egyszerű.De azt én is csak megerősíteni tudom, hogy h mindent rögrön elpakolsz magatok után, akkor sokkal könnyeb.Nálunk a vasalatlan rengeteg, de én is ha van 15 percem, gyorsan csinálok valamit hogy haladjak.
2008. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

Én minden nap kitakarítom a hűtőt a budikefével biztos ami biztos :).


Üdv.: Milán a büfés

2008. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!