Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szoktatok takarítani?...

Hogyan szoktatok takarítani? Milyen sorrendben? Hogyan kezdtek neki, mikor nincs hangulatotok hozzá és fáradtak vagytok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Ilyenkor kezdetnek leülök a nagy rumli közepébe egy csésze kávéval a kezemben. Megbeszélem magammal, hogy most tényleg neki fogok állni takarítani. Ütemtervet készítek és általában még egy kávét vagy teát.:)

Aztán legtöbbször a konyhával kezdek, mert ott van a legtöbb munka. Pihenésképp a hálószoba jön, ott csak némi portörlés szükséges általában, majd jön a fárasztó vizesblokk. A többit meg elteszem későbbre.:)

2012. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én többnyire elzavarok itthonról mindenkit, bekapcsolok valami jó kis zenét, és a konyhánál kezdem, de úgy, hogy közben ott főzök is, aztán megyek végig a szobákon és a legvégére hagyom a fürdőszobát. :)
2012. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Bömböltetem a zenét ert nekem a takaritás csak igy megy!Meg ha egyedül vagyok!Én bentröl kifelé haladok!Szoba másik szoba port törlök hetente ágynem meg függönycsere!Majd felmosok!Utána fürdö ,wc,elötér,majd a konyha (a konyhát utálom meg a mosogatást )
2012. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Heti 4-5 nap fél-fél órákat.Én nem egyedül,párom is csinálja,igy sosincs kosz.

(pl egyik nap én mosást beteszek,letörlöm a csapokat,kádat,wct-kiteregetek addig ő porszivóz,port töröl,elpakol.Másik nap konyhát törölgetek át,addig ő felmos,virágot locsol)

E mellett főzünk együtt(ő mosogat,összevagdos inkább,többi az enyém,hogy mit hogy rakok össze)

2012. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: akkor te nagyon szerencsés vagy:)


Egyedül lakom, és általában nem szoktam megvárni míg kupi van, de az elmúlt 2 hétben semmihez sem volt kedvem, sem időm, most meg szívok.:D

De holnap jönnek vendégek, úgyhogy muszáj lesz nekiállnom . :D

2012. jún. 14. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:

13:10 vagyok

Igen az vagyok.


De laktam egyedül is sokáig,az a halálom volt,rendetlen vagyok,utálok takaritani,igy mindig mindent utolsó pillanatra hagyva csináltam,leginkább vendég érkezése előtt fél órával,látszattakaritás.

Párom szoktatott rá a napi 30 perc takaritásra,ezt kibirom.(+ha ő férfi léttére csinálja,nem lenne képem nekem meg se mozdulni)

2012. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kénytelen vagyok magam takarítani mert a párom nem csinálja,hogy tudnám rávenni a dologra? Egyszerűen nem bírom a koszt és a rendetlenséget. 31F
2012. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor kezdek neki, amikor nem vagyok veszélyesen fáradt. Mondjuk ma ez pont nem jön össze, 3 helyett 6 körül végeztem a munkával (holnaptól szabin vagyok, és valahogy mindenkinek most támadt egy iszonyatosan fontossürgős dolga velem), zsibog az agyam meg a lábam a sok infótól meg rohangálástól.

Jó esetben egy-két órával előbb elmosogatok, és a takarítás úgy kezdődik, hogy elrakom a tiszta edényt, hogy ne porosodjon. Most erre nincs időm, úgyhogy a mosogatást hagyom a végére.

Először a-tól cettig elpakolok. Aztán törölgetek, hálisten nincs sok, csak az asztal meg az előszobai rakodós rész. Utána kiporszívózok mindenhol. Nem csak a földet, hanem pl. a kanapét, dohányzóasztalt, az ajtókon lévő peremet is porszívózom, így gyorsabb. Utána felmosok, a fürdőszobával kezdek. Így mire végzek, az megszárad és mehetek kitakarítani. A fürdőszobaszőnyegeket felrakom a radiátorra, a kád széléről és a piperepolcról mindent átrakok a mosógépre. Kidomestosozom a kádat, mosdót, vécét, lemosom a polcot és a tükröt. Utána átrakom a flakonokat a mosdóba, leöblítem őket, kimosom a szappantartót, aztán minden megy vissza a helyére. Végül a szőnyegek is. Ha kell, akkor most beteszek egy mosást. Ezután jön a konyha, elmosogatok, lemosom a tűzhelyet és a pultot, letörlöm a csempét, szekrényeket, hűtőt. És nagyjából ennyi. Plusz mindig megcsinálok valami extra dolgot, most pl. az íróasztalom szekrényében lévő dolgokat fogom szortírozni, és az asztalt rendbe rakni. Ja és persze meglocsolom a virágokat.

2012. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!