Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha vízkőteleníteni szeretném...

Ha vízkőteleníteni szeretném a vasalómat, beleönthetem közvetlenül a vasaló tartályába a vízkőoldót higítatlanul? Vagy használjak ecetet? Ti hogy szoktátok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vizzel elkevert ecettel csinàltam, kigözöltem belöle vagy 2x utànna vizzel és kész! Megfogadtam hogy ezutàn csak desztilàlt vizet teszek bele! :)
2009. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom sósavas dolgot/vízkőoldó-->10%sósav/ ne nagyon...az túl erős, és megmarja az alumíniumot,rezet. A 15%-os ecet az még "elég gyenge". Én PL. a kotyogós alu kávé főzőn simán lefőzök egy adag 15% ecetet,(utána2X átfőzés vízzel) és ragyog, vízkő full eltűnik. Próbáld ki,de nem lesz kellemes illata az ecet gőznek...:-)
2009. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ecetet használj.De készülj fel arra,hogy többször kell tisztavizet kigőzölni belőle.Én már jártam úgy,hogy már tiszta gőz jött ki.Azután a vasalásnál szusszantott egy nagyot,és a ruhára jócskán ment a még benne levő vízkő.Azóta csak desztillált vizet használok,szerencsére nem olyan drága,de megéri.
2009. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
1200,-Forintért lehet venni új, gőzölős vasalót. kb. 2 évente vizkövesedik le az enyém.
2009. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor marad az ecet. Újat nem szeretnék venni, az enyém még csak egy éves, meg ha működik, minek vennék újat, ha csak a vízkövet kell eltávolítani belőle... Veszek desztillált vizet is, köszi az ötleteket.
2009. júl. 9. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!