Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tudom vízkőteleníteni a...

Hogy tudom vízkőteleníteni a wc bűzelzáró részét? (ahol a víz áll)

Figyelt kérdés

Próbáltam már Domestos Zero-val, Cillit Bang-gel, Bref Tornado-val, de semmi.

Olyan mondja, aki már tutira ment!


2010. febr. 14. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy egy kiürült kisebb konzervesdobozzal (nem túl gusztusos) kimerem a vizet amennyire lehet, és egy éjszakára feltöltöm sósavval. Reggel lesikálom, levakarom, lehúzom, és volt nincs vízkő!
2010. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Nem kell kimerni! Tömény (hígítatlan) vizkőoldót beleöntesz a vízbe és vársz vele kb. 30-40 percet, majd egyszerűen lehúzod a WC-t Vagy kimered a vizet, és HCL-t burítassz bele!
2010. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Én vegyész vagyok és vízkeménység és vízkő a szakterületem. Végy egypár kg citromsavat és a nyakban levő vízbe önts óvatosan egy kg körül savat. És legalább 24 óráig hagyd benne. A vízkőoldók kicsi töménységűek és a víz még hígítja is azok nem oldják fel ezt a követ.Ezt a kezelést meg lehet ismételni, ha szükséges.
2010. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A 15:43-é valóban hatékony csak a sósavgőz nem jó és ha PVC a cső azt rongálja a sósav.Azonkívül lehet 10 20 és 30%-os sósavat is kapni, most melyiket? Azért ajánlottam én a citromsavat elébb.
2010. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Muterom sósavat szokott önteni bele aztán ázik egy kicsit és szép lesz.
2010. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az ecetet!
2010. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

A TV-ben a Kosz-kommandó című műsorban kólával csinálták.

Mi megvárjuk, míg akciósat kapunk...

2010. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

mint szerelő javaslom a kalapácsot.Utána pedig 1 új csésze,ha megveszed az anyagot akkor kb 14-15000 a csere munkadíja.

Mivel nem csak ott vízköves a dolog ahol látod.Oda ahol le kellene maratni viszont nem jut el az oldószer.Tehát a dugulás már várható.

2010. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

A kimerésre én is gondoltam, csak nem tartottam túl gusztusosnak. A vízkőoldót próbáltam, de képtelenség annyit beletenni, hogy ne oldódjon fel a vízben. A 24 óra jó ötlet, csak kivitelezhetetlen, mert addig se kaki, se pisi. Szomszédba meg elég gáz menni. :) Az ecet nagyon gyenge, a kalapács pedig nagyon drága, de ez tetszett a legjobban. :))

Szal inkább erőt veszek magamon és kimerem. Nem is az a bajom, hogy wc-ben kell matatni, hanem hogy hideg az a rohadt víz és bármikor elkaphatja a kezemet a klotyómanó! :)

2010. febr. 15. 13:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
önts bele forrró tusfürdősvizet és akkor már nem a koszos hidegvizet kell kimeregetni,hanem a langyos illatosat...
2010. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!