Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan maradjon a fehér ruha...

Hogyan maradjon a fehér ruha fehér?

Figyelt kérdés

Én akármit csinálok, egy idő után a fehér cuccaim elkezdenek szürkülni, néhány helyen sárgulni. Próbálkoztam mindennel, hogy kifehérítsem őket. Pl. beáztattam mosószódába. Ez a sárga foltokat halványította, de a szürkeség szürke maradt. Használtam peroxidos cuccokat. Megintcsak: sárga foltok halványabbak, szürkeség maradt. Olvastam, hogy a vízben oldott ásványi anyagok okozzák a szürkeséget. Ezért azt is megpróbáltam, hogy ecetbe is beáztattam a ruhát. Semmi hatás.


Akkor mitől lesz a ruha szürke és hogyan legyen az eredetileg hófehér ruha ismét hófehér? Diszperzittel mégsem festhetem le...


2012. júl. 15. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél a mosópor mellé 2-3 csomag szódabikarbónát, és ne használj hypót, csak fehérítős mosószert.
2012. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Osztrák, német szabványos! zöld kupakos Ariel-el.

Nagyon szépen mos.Mi kintről hozzuk, de itthon elérhető, ha tudod mit szabad megvenni.

A hamisítványokkal tele az ország.

2012. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fehérekhez való mosópor fele mennyiségben. A másik felét helyettesítsd mosószódával. Adj hozzá szódabikarbónát is.

Az öblítő helyére tegyél ecetet.

Évek óta így mosok, nagyon szépen kifehéredtek a beszürkült ruháink is.

2012. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínüleg a víz kemény és magas lehet a vas tartalma is.



Fehérítés

Gyors mosó programon kimosni clorox vagy domestos textilekhez ajánlott fehérítővel.

Fontos, hogy a fehérítőszer jól ki legyen öblítve a ruhából, ezért nem ajánlom, hogy csupán fehérítős elő mosóprogramot használj.

Mosás 60 vagy 90 fokon ruhába varrt címke szerint Ariel fehér ruhákhoz ajánlott mosóporral.

A főmosáshoz adagolhatsz még mosószódát is. A mosószóda kiválóan fehérít.

Az őblítőszer ne legyen színes, mert az is teheti, szürkévé, sárgává a textilt.

2012. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket. Sajnos, az Ariel kivételével mindet kipróbáltam és nem jött be:

- Én Tomi mosószert használok és ezt összekeverve a mosószódával egy egybekeményedett darabkát kaptam az adagolóban (és még jó, hogy nem a ruhákban).

- öblítőszert már régóta nem használok, mert bekeményítette a törölközőimet és a puha pólóimat. Az ecet valóban sokkal jobb, de nekem nem fehérít.

- A mosószóda a szürkeséget nekem nem vitte ki, még napokig történő áztatás esetén sem. A szódabikarbóna pedig csak annyiban különbözik a szódától, hogy kicsit gyengébb hatású. A sárgasággal sem birkózótt meg annyira.


Még ki fogom próbálni az "Ariel és társai" fehérítőket, de már egyre kevésbé hiszek a dologban. Én már kezdek gyanakodni, hogy a ruhák eredetileg talán nem is fehérek, hanem szürkék, csak fehérre vannak festve, ami idővel "kifakul".

2012. júl. 15. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:
A mosószódát tedd egy mosószer adagolóba,önts hozzá vizet és tedd a ruhák közé.így nem keményedik bele a mosószer tartóba.
2012. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Rakd bele fehér festékbe
2012. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!