Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógéppel mosogatás...

Mosogatógéppel mosogatás költségesebb-e, mintha kézzel mosogatnék?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy a víz+speciális mosogatószer+egyebek többe kerülnek-e, mintha simán vízzel+mosogatószerrel+szivaccsal mosogatnék.
2012. júl. 17. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:

attól függ, mennyi az edény. Mosogatógép nélkül napi 2-3* kell mosogatnom, napi egy órát.

Géppel meg 10-12 l víz és fél óra alatt letudja a napi mosogatnivalót és még mást is csinálhatok mellette.

Szerintem inkább időt spórolsz vele, mint pénzt...A havi mosogatószerem ára 1600 Ft. A vízspórolás elenyésző.

2012. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos mennyiség után jobban megéri mosogatógépet használni.
2012. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Attól függ milyen márka és mennyire jól mosogat!

Nálam már kb. 4-5 éves lehet, és nem működik 1 éve, pont tavaly nyáron mondtam a Páromnak, hogy ha meg is javíttatja, akkor max. edényszárítónak fogom használni, mert egyszer nem mosogatott el rendesen!

Mindig hagyott valami finomságot, pedig sokszor volt úgy, hogy kézzel átmostam és már koszosabban vettem ki, mint ahogy betettem:(.

Bosch, vagy Whirpool márkájú gép lehet.

Én maradok a kézi mosogatásnál, hosszabb fárasztóbb, de tudom, hogy addig nem teszem félre a tányért, míg tiszta nem lesz!


Üdv egy Anyuka.

2012. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mosogatógép imádó vagyok, pedig mosogatni is szeretek.Szerintem nem költségesebb a gépi mosogatás.
2012. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

14.13-as

60 éves nagyi

2012. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már több, mint 2 emberre kell mosogatni, akkor olcsóbb a gépi mosogatás.

Nálunk egy doboz tabletta kb. 3 hónapig elég, a só filléres dolog (dm saját márkást veszem), öblítőfolyadék szintén hónapokig elég. 16 l vízzel mosogat, patyolat tiszta minden, nem vízkövesek a poharak, nem kell törölgetni.

2012. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Férfi létemre gyakran én mosogattam, míg a feleségem a gyereket altatta el. Folyó meleg vízben 15-25 perc. A gázkazán meg csak úgy zabálja a gázt közben. Ezután 10-15 perc törölgetés...


A konyha felújítása során vettünk egy Bosch mosogatgépet. Mondjuk az első 3-4 mosogatás során mindig volt valami bibi, állítgatni kellett a keménységet, az öblítőszer mennyiséget, meg kellett szokni, hogy hogyan érdemes bepakolni stb. de utána egy álom !!!

Minden patyolat-tiszta, a poharak ragyognak, az evőeszköz csillog, nem kell törölgetni.

És szerintem az én kézi mosogatásom minimum a négyszeresébe került árban a gépihez képest.

Olcsó az egy mosogatásra jutó mosogatószer ára, a víz és a felfűtés energiaigénye is jóval kedvezőbb. A mosogatószer és a só tényleg fillérek.

Mosogatóporban (nem tabletta, hanem por 2,5 kilós) mindig a legdrágábbat Somatot, vagy Calgonitot veszek, ezek fertőtlenítőszert is tartalmaznak, öblítőből a DM sajátmárkásat, sót pedig ilyet: [link]

2012. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!