Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Adnátok nekem néhány jó...

Adnátok nekem néhány jó tanácsot a rendrakással, illetve takarítással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Leírok néhány dolgot, ami megnehezíti számomra a házimunkát.:


-két pici gyerkőcöm mindig igényt tart rám, így nagyon kevés idő jut a házimunkára, illetve folyamatosan a sarkukban kell lennem.


- egész nap folyamatosan pakolnom és takarítanom kell a nagyobbik 2 éves lányom után,és az ezen felüli munkákra már nem jut idő.


- a gyereknevelés és a házimunka csak az én reszortom, a férjem semmiben nem tud segíteni, mert egész nap dolgozik


- én is és férjem is elég szétszórtak vagyunk


- nagyon lassan dolgozok, egy ebéd megfőzése 2x annyi idő nekem, mint egy átlag háziasszonynak.


- sohasem sikerül megtartani a rendet, hamar a feje tetejére áll a ház.


- picike a lakás, kevés a hely, ahova pakolni lehet, így amikor rend van , akkor sem tűnik teljes rendnek.


Akinek van pár jó ötlet,kérem írja le, hogy hogyan takaríthatnák, illetve rakhatnák gyorsabban rendet.

Vagy ha nálatok már kialakult egy jól bevált rendszer, akkor leírhatnátok, hogy hogyan is működik.Köszönöm a segítségeteket!


2012. júl. 18. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ilyen gonddal küzdök!


Van 2 kicsi gyerkőcöm, 5 és 2 éves!

Mellette én még dolgozok heti 2-4 nap x 10-16 órákat.

A párom szintén nem tud segíteni a házimunkában, pici a ház, 2 háló, konyha, ami kicsi egy előszoba és egy fürdő!


Az első lépés: Takaríts ki!! Mindegy mennyi idő! Amikor ezt csinálod, ne főzz, csak ezt, mert sok lesz így is!


Nem kell ablakot pucolni meg függönyt, ágyneműt mosni, csak legyen szép rend!


Utána én azt csináltam, hogy kis cetlikre, vagy post-it-ekre felírtam mik azok a munkák amiket meg kell csinálnom.

Van:

mindennapos

2-3 napos

heti

3-4 heti

munkám.

És ezeket kell úgy össze variálnod, hogy minden nap csak egy helységet teszel rendbe, plusz a mindennapi munka az összes helységben!

Nem több az egész 1-1,5 óránál és mellette nekem is itt vannak a gyerekek, akik egy percre sincsenek nélkülem!!!


Ha kell én segítek szívesen, elküldöm akár az én heti rendemet is és akkor lesz egy mintád! Nekem ma szabadnapom van, csak a mindennapos munkám van vissza és ha valaki betoppanna nem szégyenkeznék, mert elfogadható a rend!


Az a lényeg, hogy nem kell mindent, minden nap megcsinálni átsikálni mindent! Csak legyen egy rendszer, amin nem kell görcsölni!


Nekem a hűtőn van kint a napirendem egy irattartóban és így kitudom pipálni az elkészült munkát, este pedig letörölni!


Segítek, csak írj!

2012. júl. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Fly Lady is nagyon jó!!!


De ott az első 14 napban csak azt csinálhatod, amit előír! Semmi mást!


Hát nálam akkorra akkora kupi lett volna, hogy nincs az a fly lady aki itt rendet tett volna!

2012. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha pici a lakás próbáld meg a dolgokat dobozban tartani, akár vehetsz az ikeában is nagyon jól kinéző tárolókat vagy karton dobozt dekorálhattok a kicsikkel. Így kevésbé tűnik zsúfoltnak a lakás. Amikor mi kicsik voltunk egy nagy kosárban tartottuk a játékainkat, próbáld meg a kicsiket (a nagyobbat) is bevonni játékosan a rendrakásba. Később könnyebb lesz :) Ha már nagyobbak lesznek többet tudnak majd segíteni, pl. mikor mi főztünk mi is kaptunk tesómmal kis részfeladatokat. A legjobb ha mindennek meg van a helye és mindent próbáltok ugyanoda rakni, tudom nehéz eleinte, de így a felfordulás idővel kevesebb lesz és utána már csak a takarítás marad a rendrakás már rendben lesz
2012. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindegyőtöknek:)

Kedves első Válaszoló, szívesen elfogadom a segítségedet, örülnék, ha átküldenéd,lehet nekem is sokat segítene.

2012. júl. 18. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Elküldtem!!!
2012. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket is, szemezgetek a flyladyvel is csak a bevezető részén a leírtak még kevesek ahhoz, hogy rend legyen nálunk.Illetve ha mindennel egyszer végzek, perfektül kitakarítok, akkor elkezdhető a flyladys variáció is:D
2012. júl. 19. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!