Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti milyen programon mostok?

Ti milyen programon mostok?

Figyelt kérdés
én általában 40 fokon mosok, az alig hordott ruhákat fél órás programon, a koszosabbakat másfélórás programon. jó ez így? persze törülközők, konyharuhák, stb. 60fok. Ti mennyire foglalkoztok a ruhák szétválogatásával? illetve milyen mosószert, öblítőt használtok? bocs a sok kérdésért de kezdő vagyok. :)
2012. júl. 29. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A hőfok választás tökéletes.


Szét válogatom a ruhákat:

- fehérek

- világos szinűek

- sötét szinűek és

- feketék


Azt vallom, ha megvettünk valami, pénzt adtunk érte akkor arra vigyázni kell, hogy sokáig örömünket szolgálja.

Odafigyelek a mosásra, használok mosózsákot is és csak kiváló mosószereket használok.



A hőfokválasztás tökéletes.


Szétválogatom a ruhákat:

- fehérek

- világos színűek

- sötét színűek és

- feketék


Azt vallom, ha megvettünk valami, pénzt adtunk érte akkor arra vigyázni kell, hogy sokáig örömünket szolgálja.

Odafigyelek a mosásra, használok mosózsákot is és csak kiváló mosószereket használok.


Alapvetően azt kell tisztázni milyen a víz keménysége és vas tartalma.

Kemény víz és magas vas tartalom esetén elengedhetetlen a calgon használata. Valamint fehér ruhákat főmosás előtt clroxszal elő kell mosni.


Nálunk kemény a víz és magas a vas tartalma is.

Szinesekhez Perwoll folyékony mosószert, használok, ariel folteltávolítót, coccolino sensation öblítőt valamint DM saját márkás szinfogókendőt.

Fehérekhez cloroxot előmosáshoz, ariel mosóport, ariel folteltávolítót és coccolino öblítőt.

2012. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mindent 40 fokon és másfél órán át. nem válogatok semmit.
2012. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A felső ruházatot nem kell túl magas hőmérsékleten mosni. Pocsékolnád az áramot, a vizet, ráadásul hamarabb tönkre mennének a ruháid. Tehát pólók, ingek, nadrágok nem igényelnek sem hosszú programot, sem túl meleg vizet. Ezek általában nem is piszkosak, csak nem frissek, jó illatúak egy egész napos viselés után. Én a fehérneműk közül még a melltartókat és a trikókat is csak 40 fokon mosom. A többi alsónemű (bugyi, zokni) közvetlenül a testtel érintkezik, és bár az ember tiszta testre veszi fel, mégis.... Szóval ezeket és 60 fokon mosom. Ugyanígy az ágyneműt,a törölközőt és a konyharuhát. Fehéret csak fehérrel, feketét, sötétkéket, sötétebb szürkét, barnát együtt. Világosabb kékeket, zöldeket, szürkéket szintén együtt. Sárga, piros, lila árnyalatai szintén együtt. Talán kicsit kényszeresen válogatok, de a ruháim több év után is jó állapotban vannak. Az öblítőt én ecettel higítom.
2012. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fehéreket egybemosom a pasztellszínűekkel-60 fokon, 1,5 óraban.

A színeseket is 1,5 óráig mosom( mosás és öblítés együtt 1,5 óra), de csak 40 fokon.

Két kisgyerekem van( lányok) az ők ruháik a világosak általában, enyémek és férjemé sötétebb.

Gyakran használok fertőtlenítős, de klórmentes mosóporokat, vagy automatába való ACE-gélt, mert van egy nagy hibám, a bugyikhoz simán beteszem a konyharuhát. Szerintetek ez ciki?

2012. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Állandó időzavarban vagyok, de szerencsére van 30 perces program a gépen.

Viszont ez mivel rövid program, nem melegíti a vizet. Sebaj, az első vizet nem engedem hogy ő vegye, hanem a mosószer adagolóba és öntök meleg vagy forró vizet.


Így a 30 perces program is teljes értékű program.

2012. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló, ez nekem is tetszik, pont ez volt a bajom a rövid mosással, a víznek nincs ideje felmelegedni. Király vagy!
2012. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én 40 fokon 1 órás programmal mosok. Szét válogatom a

-színesek--> sőtét és világosak

-feketék

-fehérek

-pirosak

-törülközők

-konyharuhák

(A konyharuhákat havonta 1x 90 fokon főző programmal kimosom és olyan öblítő helyett ecetet használok.

Színes ruhákhoz, és törölközőkhöz és az ágynemű huzatokat folyékony mosószer szoktam használni általában Tandil-t de van, hogy Perwoll-t. De van, hogy a Ariel gél kapszulát használok. Fehérekhez Ariel gél kapszula a fehérekhez való. Feketékhez a feketékhez való általában tandil folyékony mosószer. A konyharuhákat általában mosóporral mosom.

2012. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!