Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ruhaszárítás, de hogyan?

Ruhaszárítás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szellős, és árnyékos helyen kellene a ruhákat szárítani, de nálunk az udvaron sehol nincs árnyék. Ilyen melegbe többnyire a tűző napon vannak, a legtöbb kifordítva, hogy ne vigye ki a színét a nap. Ha meg lakáson belül szárítjuk, hiába van meleg, nem jár a levegő, van hogy 2-3 napig is száradnak.

A másik problémám meg, hogy nincs automata mosógépünk, csak az a régi fajta, még az őskorból. A centrifuga itt ugye külön van, és sok idő még a mosás után mindent kicentrizni, úgyhogy van amikor nincsenek is a ruhák centrifugázva. Ilyenkor csak a lehető legerősebben próbálom kicsavarni, és így megy száradni.

Tudom, hogy ez nem is igazán egy kérdés, de valakinek van ötlete mit lehetne csinálni, hogy gyorsabban száradjanak, és ne rongálódjanak a nap miatt?



2012. aug. 1. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Talán annyit tudsz tenni, hogy inkább a kora délelőtti és a késő délutáni órákban szárítod a ruhákat.

Akkor még és már gyengébb a nap ereje és egészem sokáig világos van így nyáron.

2012. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Vegyél olyan mosógépet, ami centriz is. Ha nincs pénzed, akkor centrifugázd ki a dolgokat, ne kézzel csavard. Kétszer is kipörgetheted belőlük a vizet a gép által. A nap ellen pedig érdemes egy kis lugast létrehozni, vagy valamilyen más fedett részt.
2012. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok mosógépet venni, mert drága, a centrifuga meg sokszor azért marad ki, mert munkába menés előtt mosok, és arra már nincs idő.
2012. aug. 1. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Fél évig mostam kézzel, addigra gyűlt össze a mosógép ára, én amit csak lehetett még az este kimostam kézzel, fehérnemű, pólók, felsők, zoknik... hétvégére maradtak a nagyobb dolgok amit már beletettem a mosógépbe, nadrágok, szoknyák, munkásruha...

Valami árnyékolót kéne kitalálni, egy ponyvát vagy valamit kifeszíteni, akárcsak egy kilóra vett beszegetlen vászon lepedőt.

2012. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még én is hasonló eszközökkel mostam, akkor:

- a fürdőkádba eresztettem az első öblítő levet, a keverőtárcsás mosógépből oda raktam a kézzel kicsavart ruhát.

- a gépbe beleraktam a következő adagot, hadd dolgozzon, addig:

- az öblítőből kézzel kicsavartam és vagy a mosdókagylóban, vagy egy nagyobb lavorban készítettem el az öblítőszeres öblítő vizet, abba átraktam a ruhákat, és onnét már ment is centribe.

Még kicentrizni is ki tudtam addig, míg a "Mari néni" nevű mosógépem azt a második adagot mosta.

- A kicentrizett cuccot egy műa lavorba, vagy ha van kiskádba gyűjtöttem, amikor megtelt, kimentem, kiterigettem.

Lehet, hogy a mosás végére, az elején kiterigetett ruhákat már szedhettem is össze!!!


Szóval a centrizéssel sosem vártam meg, hogy a mosógép minden adag szennyessel végezzen, amíg a gép mosott, én az előző adagot már centriztem is, és gyakorlatilag még kiteregetve is ki lett.

2012. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha megoldható, ebben a kánikulai időben, moss úgy, hogy a ruhák éjjel száradjanak meg! Nekem is most kint van 3 adag!
2012. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

5-ös vagyok!

Én mindig szombaton mostam, addigra összegyűlt a heti szennyes, és ezért tudtam megcsinálni, hogy ugyanabban a vízben a fehérneműk után ki tudtam mosni a tisztább felsőruházatot, (blúzok, ingek), majd 3.-ik eresztésnek a munkásruhákat, zoknikat.


Az összegyűlt törölközőket pl. vasárnap főzés közben.

Következő vasárnap az összegyűlt ágyneműt.

A törölgetőruhákat mostam a mosogatóban, ahogy koszolódott 1-2 db-jával.

2012. aug. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon gáz leszek, de egy centrifugázásnyi idővel kelj fel hamarabb! A kézzel facsart ruha sokkal lassabban szárad, mert nagyon sok nedvesség marad benne.

Ebben a melegben, ha egy kis szellő is lengedez, akkor előfordult nálunk, hogy 2 óra alatt még a legvastagabb törölközők is megszáradtak...

Nálunk nagy a reggeli harmat, nem teregethetek ki éjszakára én sem...

2012. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!