Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Együtt mossátok a bugyikat a...

Együtt mossátok a bugyikat a zoknikkal?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem egyberakni őket.

A fehér mosásba belerakom a fehér zoknimhoz a fehér bugyit, de a sötéteknél pl. a bugyit a pólóhoz, törölközőhöz, a zoknit pedig a nadrághoz teszem.

A párom szerint ez hülyeség, de nekem nincs gusztusom a bugyimat berakni a büdös, izzadt zoknija mellé. Ő pedig kérdezi, hogy miért maradnak a zoknijai a szennyesben, amikor mostam.

Ti hogyan mossátok ezeket?



2012. aug. 9. 16:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Mindent egyben.
2012. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
ruhákkal mosom őket szín szerint 50 fokon
2012. aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Amúgy ha büdösek a zoknijai, akkor érdemes lenne azonnal kimosni őket, ne bűzölögjenek napokig a szennyesben várva a mosásra. Főleg hogy már ott mellé kerülhet a bugyid vagy akármilyen egyéb ruhanemű. Hacsak nem tartjátok külön a büdös holmikat.

Szóval én is arra szavazok, hogy inkább kézzel gyorsan ki kéne mosnia a párodnak minden nap a használt zokniját.

2012. aug. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
a konyharuhán és párom munkásruháján kívül mindent 40fokon és ömlesztve mosok, a cuccaink 90%-a fekete vagy sötétkék.
2012. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
en arra vagyok erzekeny hogy a konyharuhak, torlok, abroszok ne mosodjanak egyutt pl torolkozovel, agynemuvel, bugyival. szoval ezeket gondosan kulon valogatom. a kislanyom ruhait sem mosom egyutt a mienkkel. ezen kivul az agynemut is kulon mosom. aztan a tobbi minden szin szerint. nem undorodom a ferjem zoknijatol, sose budos a laba:))
2012. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Nekünk a párommal megtölti a mosógépet a zokni. Azokat csak magukban mossuk 40 fokon. A bugyik, alsónadrágok is megtöltik, mind világos színűek, ezeket 60 fokon mossuk, és esetleg törölközőkkel vagy pamut ágyneművel rakjuk össze, mivel azokat is 60 fokon szoktuk.

A gyerek zokniját mosószappannal előkezelem és színek szerint a felsőruhák közé teszem. Az ő bugyijait és törölközőit rakom még egy adagba, 60 fokra. Ebből is kijön egy egész adag.

Szándékosan alakítottuk úgy, hogy legyen annyi alsónemű és zokni, hogy tele legyen a mosógép.

A többi ruháinkat színek szerint csoportosítva mossuk 40 fokon.

Szerintem jól csinálod a zoknikkal.

2012. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%
Ha mosok (hetente 1-szer, ketten vagyunk) általában 1-1,5 adag jön össze, ez általában úgy aránylik, hogy 1 adag fekete, színes... és fél adag fehér (persze ha ágynemű húzás is van akkor 1 adag a fehér is) fehérekhez megy ugye minden ami fehér, ez lehet pulcsi, póló, bugyi, nadrág, konyharuha, pizsi, ágynemű... feketékhez (vagy nem is igazán fekete, hanem lehet szürke, fekete, barna, kék, farmer szóval nem kifejezetten fekete hanem sötét mosás) ide is bele megy minden ami sötét, póló, nadrág pulcsi, bugyi, zokni, alsógatyó... Esetleg ha néha nagy ritkán össze jön annyi piros akkor azt is külön de fél adagra állítva a mosógépet, mert annál több nem jön össze. A lényeg az, hogy én nem teszek különbséget ruhaneműk között, én inkább szín szerint mosok. Ha nagy családban él az ember akkor több csoportot is össze lehet állítani a mosásból, mert szerintem mondjuk egy 5 tagú családnál összejön egy héten egy adagnyi póló, vagy fél adagnyi fehér/fekete zokni, stb... De így, hogy ketten vagyunk, hetekig gyűjtögethetném, mondjuk a fekete/fehér melltartókat, bugyikat, zoknikat. Vagy a törölköző, ágynemű, pizsama csoportot!
2012. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

11.55 vagyok

Ja és én mindent 70 fokon mosok (az baj?)

Öblítőt pedig: 1 kupak öblítő koncentrátum, 1 kupak víz, 1 kupak ecet (így pont a max jelzésig ér)

2012. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Az a 70 fok takarékossági szempontból nem valami nyerő,(sok energia kell, míg felfűti a vizet) és a ruhák sem lesznek olyan tartósak... Bőven elég a normál szennyezettségű ruháknak a 40fok, ágyneműnek, törülközőnek viszont mehet a 60-70. Szerintem.
2012. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Csak annyiban baj, hogy így tönkremennek a felsők, műszálat is tartalmazó nadrágok.

Persze gondolom nincsenek ilyen nadrágjaitok, mert akkor azokat nem mosnád ilyen magas hőfokon. A pólóknál akkor rendben van ez a magas hőfok, ha a legegyszerűbb pamut póló. De egy szép felsőt, ami mintás, netán van benne műszál is, kényesebb anyagból van, már nem lehetne ilyen hőfokon mosni. A pulcsit végképp nem értem...

Én azokat csak kézzel mosom, langyos vízben. Van egy polár felsőm, amit utcára nem vennék fel, ahhoz túl sportos, azt beteszem a gépbe 40 fokra.

A többit jól csinálod, kell nekik a min. 60 fok. Tehát jó, hogy 70-en mosod őket.

2012. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!