Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Normális dolog az, hogy...

Normális dolog az, hogy másnaponta kb.4 adag ruhát mosok?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van, 29 és 5 hónaposak, Velük és a férjemmel lakunk egy csaldi házban.Úgy érzem, hogy szinte állandóan mosok, már nagyon únom.De ugye valamelyik gyerek ruhájával általában mindig történik valami.Én vagyok tisztaságmániás, mert nem viselem, ha koszosak, vagy lehetnék kicst engedékenyebb ezügyben.
2008. máj. 10. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is minden nap megy a mosógép, a kislányomat van hogy naponta kétszer át kell öltöztetni, mert úgy összekeni magát!

A négyfős családról naponta lekerül egy váltás fehérnemű, póló, zokni. A gyerekekre a felsőruhát se lehet másnap ráadni.

Ha a gyereket piszkosan járatod, akkor meg megszólnak a szomszédok!

2008. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk(szüleim) ez úgy megy,hogy van egy kinti játszó ruha,ami mondjuk nem baj,ha homokos lesz,vagy ilyesmi.Azt lehet néhány napig nyüstölni.Meg van a benti ruha,ami ugye nem piszkolódik úgy,így az is maradhat néhány napot.Természetesen ez csak a felsőruházatra érvényes.Zokni bugyi,póló az megy a szennyebe naponta.Akkor a kicsinek a pelenkái.Mondjuk én akkor is sokallom azt a kétnaponta 4 adagot.Én olyan 4-5 naponta szoktam összeszedni a férjemre és magamra 1,5 adagot.
2008. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
sokan vagytok es hat a piszkos ruha ugye gyulik es ki kell mosni oket.nagyon unalmas dolog.ez sajnos igy van.ajanlok neked valamit.ne csak te mossal ruhakat mondjad a ferjednek csinalja o is.osszatok be a tennivalokat.egyedul igy nem fogod birni.es kesobb ez csak rosszabb lesz.ugyhogy nem vagy te annyira tisztasag manias.koszosan nem engedheted oket.nem?
2008. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
90%
normális dolog...irigylem a családodat...nállunk már az a normális hogy az anyám sohase mos...így moshatok magamra (14 éves vagyok) de mégha a mosógéphez érek is ordibál...szóval =)
2008. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én is naponta több adaggal mosok,de hát mi öten vagyunk a három gyerekkel.A gyerekek naponta általában egyszer öltöznek át(ha hazajönnek a suliból az itthoni ruhába),de azt már másnap nem adom rájuk,mert a suliban is koszolódik.Meg aztán nem csak ruhákat mosunk,hanem van törölköző,ágynemű,néha függöny meg a kabátok is,emiatt is tűnik soknak amit mosunk.Tehát szerintem normális dolog és egyáltalán nem tisztaságmánia kérdése,ez alapvető szerintem hogy tiszta ruhában járunk.
2008. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

ez normális...

3 éves léányom és 2 éves fiam van... én is ebben a mókuskerékben hajtok és higgy nekem, lesz még ennél roszabb dolgod...


Az 5 hónapos kisbabád még nem kúszik mászik csak van és leeszi magát... örülj ha majd ugyanolyan kis kosz gyüjtő lesz mint a nagyobbik gyermek.

2008. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
87%
Szia!Én is mosok annyit-napi szinten is akár.Igen,kicsit soknak tud tűnni,de normális:)
2008. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
40%

Hát, nekem nagyon sok. Nem vagy kicsit tisztaságmániás?

Nálunk is 3 gyerek van, igaz kicsit nagyobbak. Hétvégén mosok 3-at, ennyi.Régebben se mostam heti 5nél többet. És senki sem jár koszosan. (Mondjuk az udvari ruhának nem kell mindig makulátlannak lenni, akkor félóránként cserélgetheted ugyebár:)

Csak úgy kérdezem, teljesen kihasználod a gépet, vagy néhány darabért már bekapcsolod?

De ahogy látom, nem vagy egyedül.Ha anyagilag (víz, áram, mosópor) bírod, legalább "tökéletes anyukának" érezheted magad, ami szintén fontos. ;)

2008. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Pici gyerekeknél tényleg természetes, ha sokat mosol. Nagyobb (iskolás) gyerekeknél viszont én már kicsit sokallom ezt a mennyiséget. Nálunk annak idején szokás volt a játszósruha, amit kinn hordtam, és csak hetente egyszer mostuk (ha az embernek forgótárcsás mosógépe van, nagyon meggondolja, mennyi ruhát mos), az iskolai ruhánál meg meg volt hagyva, hogy vigyáznom kell rá. Azt két-három napig hordtam, mert egyszerűen tudtam vigyázni a tisztaságára, egyébként pedig ha leettem a ruhám, nagyanyám jó nagy nyaklevessel honorálta. Így rendet tanultam, ellentétben a mostani mosóporreklámokban látott "családoknál", ahol a gyerek akár egy nap alatt összepiszkolhatja az összes ruháját, anyuci angyalian mosolyog rá, és már viszi is mosni, mert a hiper-szuper mosópor úgyis kivisz minden foltot...
2008. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Mi hárman vagyunk a családban,én is minden másnap mosok.

Bár én imádok mosni,de utána ami vasalás összegyűlik azt rettenetesen utálom. :(


Szerintem nem tisztaságmániás vagy,hanem igényes a tiszta dolgokra.

Írták előrébb a játszóruhát,azt nekem is be kellett vezetnem és tényleg jó dolog...Bár eleinte azt is naponta akartam mosni :)

2008. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!