Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell az ecetet használn...

Hogyan kell az ecetet használni öblítőnek a mosogatógépben?

Figyelt kérdés
Mennyit kell beletenni? Minden alkalommal kell bele tölteni? Ugye az öblítős rekeszbe? Én mosogatótablettát használok, és ahhoz nem szoktam semmilyen öblítőt tenni. De tudom, hogy az ecet semlegesíti a mosószermaradványokat és oldja a vízkövet. Ezért szeretném kipróbálni.

2012. aug. 23. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem ruhaöblítésre szokták használni, hanem vízkő ellen. Tehát ruhák nélkül csinálsz egy ecetes "programot" a mosógépben.
2012. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
14%

Egy kis kémia!

A mosószerek: mosópor, mosogatószer és társaik lúgos kémhatásúak. Az öblítő enyhén savas, így mikor vége a mosásnak "visszaáll" a ph érték. Idős emberek ezt úgy szokták mondani lágyítják a ruhát. Mikor véletlenül nincs itthon hajbalzsamom, enyhét ecetes vízzel szoktam átöblíteni a hajamat is.

Így akár öblítőnek is lehet használni, de sajnos így nem lesz finom illata a ruhának.

Ha a ruhák miatt szeretnéd használni, akkor én úgy csinálnám:

-vagy az öblítő részébe adagolnám

-vagy mikor az öblítés programhoz ér, akkor adnám hozzá

Ha pedig a mosógép miatt szeretnéd, akkor én havonta egyszer át szoktam mosni vele az egész gépet. Mosószer adagoló részbe teszem és ruha nélkül lemegy egy 60 perces program.

2012. aug. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Eddigi válaszolók! Nem mosásról, hanem mosogatásról szól a kérdés! :))
2012. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A mosogatógépnél nem úgy adagolod az öblítőt, mint a mosógépnél. Mosásnál minden alkalommal kiüríti a tartályt a mosógép, mosogatásnál feltöltöd a tartályt, beállítod az adagolandó öblítő mennyiségét és hetekig-hónapokig nem kell újratöltened.

Ha ecettel akarsz öblíteni akkor az öblítős rekeszbe nem mosogatógép öblítőt öntesz, hanem ecetet.

Azt, hogy mennyit adagoljon ki kell tapasztalnod.

Függ attól, hány százalékos ecetet használsz, milyen kemény nálatok a víz.

Lágy víznél elég kevés öblítőt (ecetet) adagoltatni, keménynél közepes mennyiségűt.

Beletenni meg előszörre elég kb. félig tölteni az öblítős tartályt; ha továbbra is ecettel akarsz öblíteni, bármikor utántöltheted.

2012. aug. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, és azt is, hogy észrevettétek, hogy nem a mosásról kérdeztem. Tartottam tőle, hogy lesz aki félrenézi, de azért a másodiknak is köszönöm a jóindulatú válaszát.

Kedves Nénike! Bővítse információit az ecetes öblítésről szóló kérdések és válaszok segítségével.

Én már tizenéve használom az ecetet a mosógépben öblítőnek és vízkőoldónak, de a mosogatógépnél még csak mostanában hallottam. Még egyszer köszönöm az infókat.

2012. aug. 24. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg benéztem a kérdést, azt hittem, mosásról van szó...

Elnézést kérek!

És köszi szépen!

2012. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Próbáltam az ecetet, de nem tetszett a szaga. Aztán kipróbáltam, hogy a kinyomott félcitromot beletettem, na az klassz. Kellemes illata marad, és az edények sokkal csillogóbbak lesznek. Sok citrom fogy nálunk, 3-4 használat után mindig tudok frisset beletenni.
2012. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. Ki tudnád fejteni részletesebben? Én a szövegből úgy értem, hogy kinyomod a citrom levét, a héjat a benne lévő rostokkal és maradék lével beteszed valahova (hova?) és az 3-4 mosogatásra benne marad, aztán cseréled. Lehet, hogy félreértettem, ezért kérem, hogy írd le pontosabban.
2012. aug. 26. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
A "citromos" vagyok :) Igen, jól értelmezted a kissé szűkszavú leírásom. Az evőeszköz tartó egyik rekeszébe rakom, lefelé fordítva. Mikor megvettük a gépet, tettem bele illatosítót, de gyorsan kimosódott és drága volt. Így jutottam el a citromig, ami -szerintem- a legjobb megoldás. Majd írd meg, hogy tetszett.
2012. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 29. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!