Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan akadályozhatnám meg,...

Hogyan akadályozhatnám meg, hogy rendkívül pici konyhám folyamatosan tele legyen mosogatnivalóval?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon pici konyha, 4 ember,ebből egy 2 éves és egy fél éves valamint két felnőtt, tehát folyamatosan vagy magunknak, vagy a picinek kotyvasztok a konyhában.A gyerekek folyamatosan lekötnek, örülök, ha összetudok dobni egy gyors kaját,nemhogy még közben mosogatni is...

Sajnos olyan a konyhám, hogy amint összegyűlik néhány tányér, már ugy néz ki, mintha mindenhol mosogatnivaló lenne...szégyenlem, ha valaki benéz:(

Van valami ötletetek?

Van valami jó tanácsotok?


2012. szept. 3. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én ikreket neveltem úgy, hogy a férjem csak aludni járt haza és semmi segítségem nem volt.

Egyedül, mostam, vasaltam, naponta főztem és volt olyan időszak, hogy az egyik gyerek 3 a másik meg 4 óránként evett.


Nagyon meg kell szervezni a munkát jól be kell osztani az időt. Kell a napirend, nincs olyan, hogy a gyerek akkor eszik mikor akar, meg hasonlók.

2012. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nálunk is hasonló a helyzet, semmi segítség, egy ismerős sincsen nem hogy rokon abban a városban, ahol élünk.

A férjem reggeltől késő estig dolgozik, akkor ér haza, mikor a gyerekek már lefekvésre készen.

Lehet, hogy a szervezéssel vannak a problémák, bár a gyerekek körül sem minden stimmel.A picinek háromnegyed óra egy evés, a nagyot is még mindig etetni kell, nála még rosszabb...Folyamatosan a sarkukban kell lennem, mindig kellek valamelyiknek.Ha nem tudok valami folytán főzés közben mosogatni is, akkor csak gyűlik a mosogatnivaló, már nem is tudom mikor volt olyan, hogy el tudtam volna mosogatni anélkül, hogy ne hűlt volna ki a mosogatóvizem, vagy ne kellett volna abbahagyni.Ilyenkor ugye a köv, mosogatásnál nem nulláról indulok, hanem megmaradt mosogatnivalóval.

Hétvégén érem utol magam, de a hétvége viszont szinte csak házimunkából áll, ha itthon vagyunk és nem nagyszülőkhöz utazunk.

Tudom, hogy ez egy átmeneti állapot, igaz lassan már fél éve tart, de jól jönne valami túlélési praktika...A többi házimunka is nehézkes, de a mosogatás a legrosszabb, mert olyankor nem látom, hogy a gyerekek mit csinálnak a szobában, illetve ha alszanak, akkor sem tudom megcsinálni, mert annyira behallatszik a csörömpölés a szobájukba:(

2012. szept. 3. 16:14
 3/13 anonim ***** válasza:

A gyerekeket szoktasd rá,hogy egyedül is ellegyenek. A picinek adhatsz abból is,amit magatoknak főzöl. Pl. a levesből a zöldséget,krumplit stb.,így nem kell neki külön kotyvasztani.

Az edényeket pedig azonnal mosd el használat után.

2012. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Veszel egy mosogatógépet, a szennyest mindig beleteszed, ha megtelt akkor elindítod...


Nálunk működik!

:D

2012. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

folyó vizben mosogass,igy 2 perc alatt elmosol 2-3 darabot miután valamit a kezébe adtál a nagyobbnak, a kicsi meg elvan 2 percig a kiságyba akárhogy is


vagy a nagyobb segithet eltörölgetni a műanyag edényeket (neki jó játék,neked segitség,és látod is őt)

2012. szept. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

Jó lenne mosogatógép, de nem fér be a konyhába, mert olyan pici:S

Igen az lesz, hogy inkább folyóvízben mosogatok, egyszer már csináltam, csak jóval több mosogatószer fogyott és vízügyileg sem túl gazdaságos, de nem fog érdekelni.Ha nekem így könnyebb...

2012. szept. 4. 09:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Hidd el,nem fogy több viz.

Gondolj bele,kiengedsz egy mosogatónyi vizet,elmosol 5 valamit,de a nagy épp a kicsit nyígatja,mire szétszeded őket,kihűlt a viz,engedhetsz újat.Hányszor volt ilyen?

Arra az 5 valamire elég lett volna negyed mosogatónyi folyó viz is.


Msogatószerből én a teszkós 1 liter 150 ft-osat veszem,lehozza az is,amit áztatni kell és súrolni,azt a drága se hozza le simán.

2012. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is folyóvízben mosogatok, igaz egymagamra, viszont én sem állok neki rögtön, amikor van egy bögre, akármi.

Belerakom a mosogatóba, ha el kell mennem, akkor engedek bele hidegvizet (=úgyis elhűlne), így legalább elérem azt, hogy nem szárad bele.

Ha már annyi van benne nálad is, hogy nem célszerű többet belerakni, mert nem tudnál mozdulni tőle, megnyitod a melegvizet, a mosogató-kendőre öntesz mosogatószer, és azt a pár db-ot gyorsan el tudod mosogatni.

Szerintem ott a gond, hogy gyűjtögeted, a végén persze, hogy mozdulni sem tudsz tőle.

2012. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy gyűlik, meg hogy annyira pici a konyha, hogy van egy nagyon pici asztal, nincsen munkapultom se.Ha a tűzhelyen van két mosatlan fazék, akkor olyan, mintha kupis lenne az egész konyha.A fazekakat az biztos, hogy célszerű azonnal elmosni,mert nincs hova tenni, az a néhány villa meg 3 tányér pedig megvárja, míg el tudom mosni.Általában evés után elszoktam mosni, inkább a főzés közben összegyűltekkel van a probléma, főleg, hogy naponta 2-3 alkalommal kotyvasztgatok a konyhába.
2012. szept. 4. 14:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Kétajtós konyhaszekrény, mellette a gáztűzhely, utána a hűtő = ez a konyhám hossza. A másik oldalon az asztal, két végében egy-egy szék és kész.

Főzés közben én is állandóan mosogatok, ezért van az, hogy pl. egy kistálat 3x is elmosok főzés közben, mert mindig előkapom a következő kajakészítéshez.

Ami kaja megfőtt, sok esetben a hűtőszekrény tetején, vagy az ablak-párkányon vár a sorára, amíg ebédnél terítékre kerül.

Azt kellene egy ekkora konyhába bezárni, aki kitalálta a panel-lakáshoz ezt a konyha-méretet!

2012. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!