Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Joga van a szomszédnak hónapok...

Joga van a szomszédnak hónapokon keresztül a közös kerítésünk mellett folyamatosan reggeltől-estig fát csiszolni?

Figyelt kérdés
Egész nap gomolyog át az én udvaromba a fehér fapor felhő. Ezt a tevékenységet különféle haszontalan fabódék felépítése címén teszi, amivel teleépíti a kertjét a kerítésem mellett illetve közelében. Ezeket aztán egyenként teljes felületükön lecsiszolja géppel, közvetlenül a kerítésem mellett és az egész finom szemcsés faporral ellepi a kertemet és a házam oldalát. Mindehhez hozzátartozik, hogy egy 1000 nm-es kertje van, ami teljesen üres és mindent közvetlenül a kerítésem mellett csinál, az én kertem pedig mindössze 90nm. Bár a saját telkén belül "tevékenykedik", de olyan dolgokat tesz, amivel folyamatosan zaklat, reggeltől estig éktelen hangosan csiszológépet, láncfűrészt és kalapálást kell hallgatni lassan egy éve, a kertemet egy iparteleppé változtatta, ráadásul ez a finom mikroszemcsés fapor rákkeltő, főleg ekkora dózisban, nem is lehet kimenni sem, ugyanis iszonyatosan ingerli a nyálkahártyát. Amikor kulturáltan szóltam neki, hogy legalább jelezhette volna előzetesen, hogy mire készül, mit fog tenni a kertemmel a házammal, röhögve mint egy bolond közölte, hogy ő azt csinál amit akar és ez még semmi, jön a következő fabodega. Az lesz az 5. egyébként. Lehet olyan tevékenységet folytatni valakinek a kertjén belül, amivel károkat idéz elő a másik kertjében?
2012. márc. 8. 11:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy jó lenne, ha lehetne bérelni valamilyen ipari ventilátort és visszafújnék minden port hozzá. Gondolom őrjöngene a dühtől, hogy a saját maga által termelt port visszakapja.
2012. márc. 8. 11:51
 2/3 anonim ***** válasza:

"ő azt csinál amit akar"


Nem igaz! Az önkormányzatnál be kell jelenteni.Senki nem végezhet rendszeres ipari méretű tevékenységet. Mellesleg ez egy állat!

2012. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
nem tehetné, jelentsd! nekem a szomszédom rosszabb. nincs neki dróthálója a kert körül és minden kóbor kutya bemegy a kertjébe. mi elkerítettük a telket, ő meg drótvágóval szétvagdalta a kerítést másnap reggelre, amikor kimentünk és szóltunk neki át az udvarba h mi a f*szt képzel, akkor a férje egy baltával átjött és nekiugrott nagyapámnak, hogy szétvágja a fejét. de mi vertük meg őt. utána feljelentett minket, mert hogy elúszik esőzéskor az udvara (az esővizet a tetőről simán az udvarába vezeti ki), és még toborzott is embereket, kiállt az úttestre és leállított autókat, hogy petíciót gyűjtsön. anyám hívott fel, hogy azonnal menjek a házhoz, mert egy 5-6 fős társaság veri a kaput, hogy ránkgyújtják a házat. hazamnetem, egyik ürgét ott kipofoztam, a többiek eltakarodtak. na most a mu udvarunkra nézve nem volt neki ersz, ezért én jelentettem fel őt, + hullik a rossz cserép az udvaromba, ahova nem merek beparkolni autóval. ezt is bejelentettem. kötelezték eresz kiépítésére, és a tető lecserélésére :) ...utána is keménykedett, hogy ez lesz meg az lesz, mondtam neki, hogy ne feledje el, hogy a bejárója alatt nincs átfolyó :)
2012. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!