Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogyan osszátok be az...

Ti hogyan osszátok be az időtöket a napi 8 óra munka mellett?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy legyen idő a gyerekkel és a pároddal foglalkozni a lakás ne ússzon a koszban plussz a mosás,főzés,bevásárlás.
2012. szept. 8. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk gyerek nincs, ház van kerttel és napi 11 óra munka. Igyekszünk minden este valami hasznosat is csinálni, mosni nem csak hétvégén lehet, és porszívózni, takarítani sem.

A hétvégét igyekszünk valamennyire mentesíteni, h a családra több idő jusson és ne a háztartás eméssze fel az időnket.

Vasalást szoktam hétvégére hagyni, az pl. forma1 v. filmnézés alatt is elvégezhető.

2012. szept. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Közösen oldunk meg mindent.

A nagy bevásárlást hétvégén,együtt végezzük. A napi bevásárlást mindig az,aki éppen ráér. A mosás nem sok időt vesz igénybe.

Nem vagyok tisztaságmániás. Csak hét végén porszívózok. Naponta csak a fürdőszobát,WC-t takarítom. A konyhát akkor, amikor főzök. Mosogatni természetesen minden étkezés után.

Hétvégén több mindent főzök,nagyobb adagokban és lefagyasztom. Hét közben csak ki kell melegíteni,esetleg valamilyen gyors körítést csinálni. Időnként sütök muffinokat,buktákat stb,és azokat is lefagyasztom. Így mindig van reggelire belőle.

Senki nem hagyja szanaszét a cuccait,így nincs soha kupi.

A gyerekkel akkor is tudok foglalkozni,ha főzök,vagy vasalok. Beszélgetni vacsora közben is lehet. De az apja foglalkozik vele,amikor nekem "útban" lenne. A gyereknek is van otthoni "feladata": kivinni a szemetet,elrakni a dolgait stb.

Jó szervezés,és a család segítsége is kell hozzá.

2012. szept. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerencsémre a korai munkakezdés miatt (6-tól 14:30-ig) jut idő bőven a felsoroltakra, kivéve a gyerekre, mert nincs.

Illetve, amit tudok terhet igyekszek levenni az asszony válláról, pl. vásárlás, takarítás.


Ő is szerencsés helyzetben van, mert dél előttre osztja be magát így nem sokkal később ér haza, mint én :)

2012. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!