Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szeretnék mosogatógépet, de...

Szeretnék mosogatógépet, de sokan azt mondják hogy ezek a gépek nem mossák szép tisztára a dolgokat ha te nem öblíted vagy áztatod előre be a mosatlan edényeket! Igaz ez?

Figyelt kérdés

vagy ez csak mondjuk a zsírosabb tepsikre igaz vagy mindent elő kell mosni?

Mik a tapasztalataitok?


2012. szept. 16. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell előmosni, de rögtön rakd be a tányérokat, ne csak akkor, amikor már rászáradt a kaja.
2012. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Zsíros tepsit nem mosunk vele mert egyrészt a felét elfoglalja másrészt 2 mozdulat elmosni.
2012. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elmos mindent. Gondolom olyat kell venni, ami jó. Ha olyan dolgot raktam be amire már rászáradt valami, azt hol elmosta, hol nem... De én inkább utána mosogattam el mégegyszer ami olyan maradt, minthogy előtte foglalkozzam ezzel. Nagyobb dolgokat is simán be lehet rakni, csak arra kell figyelni hogy ne akadjon meg fent az az izé...
2012. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bence_ ***** válasza:
78%

Azok mondanak ilyet akik még sosem használták.

Világ legjobb háztartási gépe.

Annyira kell elöblíteni amennyire pl a sáros cuccokat beteszed a mosógépbe. Abba se teszed be egy kiló agyaggal együtt.

2012. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ez hülyeség nekem 45 cm s whirlpool van és nagyon szeretem jó és szépe dolgozik ?) nem öblitek elő semmit
2012. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha takarják egymást az edények, akkor nem mosogat szépen, de nálam a rövid program is tökéletes, csak ki kell tapasztalni, hogyan pakolj bele. Az ételmaradékot viszont le kell kotorni a szemetesbe, de azt kézi mosogatásnál sem úsztatnád a mosogatólében, ugye?

Én imádom, 4 főnél naponta beindítom, ha nem főzök, akkor is, pedig úgy kevesebb az edény.

2012. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

ha nagyon piszkosat akarsz elmosni, kiválasztasz és hozzá való programot.

Sima poharakat, tányérokat, közepesen piszkos edényeket gyors programmal is moshatod.

Én a nagyobb tepsiket sokszor kézzel mosom ki, időnként rakom be a gépbe, de akkor csak azt, mert kézzel nem lehet annyira tisztára mosni, jó ha időnként a gép mossa.

Meg megvan a rutin, hogy 2-3naponta megtelik poharakkal, tányérokkal, azok mellé nem teszem be a tepsit, hanem gyorsan elöblítem kézzel, és ha épp kiürült, akkor beleteszem a nagyobb tepsiket.

Ajánlom a mosogatógépet, kevesebb vizet fogyaszt, mint a kézi mosogatás, nincs elöl a mosatlan, én mindent egyből beleteszek. És szép tiszta lesz minden.

Először meglepődtem, hogy milyen tiszták is tudnak lenni pl. az evőeszközök. A késeken volt, hogy olyan piszkot leszedett, ami fel sem tűnt, hogy ott van, fanyelű kés, a nyél és a penge közt.

2012. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Sokkal tisztábbra mossák, mint te valaha is tudnád, sokkal melegebb vízzel is csinálják mint amit a te kezed kibír, gazdaságosabb mint pénz mint idő szempontjából is. Római tálamról is olyan odaégett szennyeződéseket leszedett amit én sikáltam vagy fél óráig (perem alól) néha előfrdul hogy marad a főzőedényeken valami, de azt egy mozdulattal leszedem és kész is. ha vmi meg nagyon ráégett, előtte beáztatom egy kicsit. általában naponta-kétnaponta mosogatok. két főre (hamarosan három) És a férjem is ki és bepakolja néha szó nélkül, ami most nagy segítség, hogy nem igen tudok hajolni:) 35 hetesen:) kis konyhánk van így tényleg jó, hogy nincs elől a mosatlan várva arra hogy ki és mikor szánja rá magát végre :)
2012. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem oylan a mosgogatógépem, h a napi progin előmosogatás is van. De ettől függetlenül, nagyobb ksodarabokat, tésztát, rizst nem hagyok rajta, illetve zsíros tepsit is simán elmos, csak úgy azért érdemes előtte egy papírtörlővel a nagyját letörölni, mert vagy dupla mosógatógéptabletta kell, vagy csak a felét fogja leszedni, akkor meg tényleg minek betenni? Amúgy ha van pl. 15 tányérod, amit elmosogatsz, nem tudom hogy tudod úgy megoldani, h nem folyatod rá folyamatosan a vizet+ még tiszta is lesz? Mert a mosogatógép cirkulálja, azaz keringeti a vizet, ami ugyanaz az x liter, amit beletöltött az elején . (Nyilván újratölt öblítésnél, de végig ugyanazzal öblít 30 percig)

Amúgy meg vannak ilyen hőtárolós edényeim, mielőtt nem volt mosogatógépem minden ráégett az aljára, már tiszta barna volt. Amióta mosgatógépben mosom őket, egyre tisztábbak, leszedi a kis peremek alól, a kis bemélyedésekből is a sok régi odaégett koszt....

2012. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Remélem a férjem is meggyőzöm! :)

2012. szept. 19. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!