Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosódió? Ér valamit?

Mosódió? Ér valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jót hallottam itt róla. A minap vettem is mosódiót és azzal mostam ki a babaruhákat. De lövésem sincs hogy jó-e. Ugyanis nem látom hogy tisztábbak-e a ruhák ( még nem voltak használva) és semmilyen illatuk sincs. Mintha még mindíg bolti szaguk lenne. Kb. 6 egész dióhéjat tettem a kis zsákba, 40 fokon mostam, 145 percig színes ruhákat. Lehet hogy nem ért semmit? Mossak ki újra? Mert így nem tudom ért-e valamit. Nektek mi a tapasztalatotok?

32 hetes kismami


2009. aug. 6. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság,hogy a mosódió a makacs foltokat nem hozza ki,szóval az mondjuk olyan ruhák mosására jó amiket csak azért mosnál mert mosni kell:)

Amúgy szerintem jó,én igyekszem úgy csinálni,hogy ugye vannak az otthoni ruhák amik maradhatnak foltosak is,amiket meg ide oda adok rá azokat nem tudja összekenni,illetve ha mágis akkor az megy otthoni ruháknak.Inkább több ruhát veszek de a bőre egészsége az első:)

2009. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
90%
A mosódió nagyon. Főleg akkor, ha magadat, családodat és környezetedet akarod kímélni a káros anyagoktól. Meglep, hogy ahol vásároltad, nem magyarázták el a használatát. Különben bőven elég 2-3 fél darabot rakni egy mosáshoz és ezt többször is fel lehet használni. Valóban színtelen és szagtalan, de mindezek ellenére tökéletes a tisztító hatás. Én sem tudok teljesen kimerítő részletességgel írni róla, de szerintem olvass utána a neten. Megéri!
2009. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már környezetbarát mosószert használsz, az áramot se használd fölöslegesen. Új ruhákat 40 fokon miért kell több, mint 2 óráig mosni?

Ha fertőtleníteni akarsz, akkor magas hőfok, illetve vasalás.

Ha csak átöblíteni, akkor 40-60 perc bőven elég.


Ja, a mosódió: nekem nem sikerült megkedvelnem. A foltokat nem hozta ki, ráadásul a ruháknak olyan állott szaga lett tőle.

2009. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Én 2 éve csak mosódióval mosok, és tökéletes. Persze a foltok eltüntetését egyetlen mosószer sem teszi meg magától, mindegyiknek kell rásegítés, így a mosódiónak is. ÍAjánlom a mosószóda használatát, illetve makacs folt esetén a marhaepeszappanos előkezelést. Én forgalmazom is a biotisztítószereket, és eddig még nem volt panasz rá. Meg kell tanulni a használatát, ami nem ördöngősség! Az én 15 éves lányom is tökéletesen elsajátította, tehát neked is menni fog! Kérdezz bátran!
2009. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A mosódió önmagában nem illatosít, mint a legtöbb mosópor, ugyanis nem tartalmaz mesterséges illatanyagot. Tehát használj öblítőt. Ez lehet az eddig használt, amiből most már csak 1/3-ad résznyíi is elég, de legjobb, ha mosóparfümöt veszel, vagy 100%-os illóolajat csepegtetsz az öblítőtartályba. A 6 egész mosódió nagyon erősen szennyezett, 5 kg-nyi ruhához való, illetve még sok is. A babaruhákat először csak át kell "öblíteni", 40 fokon, rövid programon.
2009. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!