Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesznek mattak a poharak...

Miért lesznek mattak a poharak a mosogatógépben, miért nem mossa el őket rendesen?

Figyelt kérdés
A múlt héten öntöttem bele sót, azóta valamilyen fehér réteg van a poharakon, tányérokon, mindenen. Mintha nem öblitené el rendesen, vagy nem tudom. Somat 5:1-ben használok, meg azért öblítőt is teszek bele. Eddig is mindent így csináltam, nem volt gond. Most meg már teljesen kikészülök, hogy mindent kézzel át kell mosni. Mit csináljak?
2012. okt. 19. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A matt poharaknak többféle oka lehet, vagy a vízkeménység nincs a megfelelő értékre állítva, emiatt nem korrektül lágyítja a vízet a mosogatógép. Vagy az öblítő mennyisége túl sok, illetve túl kevés Ha sok, akkor színjátszós fátyol van rajta, ha túl kevés, akkor halványszürke.

Az is lehet, hogy most más tablettát használsz mint előzőleg és ennek az öblítő komponense vész össze a gépbe töltött öblítővel.

Én amúgy nem szeretem a kombinált tablettákat, mert azt a legmagasabb hőmérsékletű programokhoz találták ki. Inkább a por alakú gépi mosogatószert veszem meg, és a szennyezések erősségének függvényében adagolom + a mosogatóprogramot is ennek megfelelően választom. Természetesen sót és öblítőt kell így használni külön.

2012. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én öblítő helyett 20%-os ecetet használok, próbáld ki.
2012. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!