Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van értelme vízlágyítót...

Van értelme vízlágyítót használni? Ti szoktatok?

Figyelt kérdés
A mosógépnek tesz jót, vagy a ruháknak (is)?
2009. aug. 8. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Én öblítésre ecetet használok.Ez nemcsak a vizet lágyítja,hanem a vízkövesedést is meggátolja.A ruhák pedig puhábbak leynek től ( főleg a törülközők)A vízlágyitásra azért van szükség,mert ha kemény a víz,nem oldja fel rendesen a mosószert.
2009. aug. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Öblítőt nem is használsz?

Nem lesznek így ecet szagúak a ruhák?

Az öblítőtartályba teszed az ecetet?

2009. aug. 8. 17:00
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen,az öblítőtartályba tesze.A ruhák nem lesznek ecetszagúak.A szekrénybe szoktam vagy leveldulát,fahéj ágat tenni illatosítónak.A felnőtt ruhák közé pedig parfümmel átitatott vattacsomót.Így a holmik tartósan illatosak lesznek.
2009. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem használtam még vízlágyítót. A mosógépem kb. 15 éves, soha nem volt még semmi baja, és nagyon szépen mos.Igaz nálunk a víz is jó minőségű. Ecetet néha szoktam használni, pl. a törülközőkhöz, de akkor is adok hozzá öblítőt.
2009. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem használok. Nem is kell, pedig "nálunk kemény a víz".

12 éve használom a mosógépemet, hetente kb. 4-5 alkalommal mosok. 10 év után ki kellett hívni szerelőt, mert valami beragadt a szűrőbe. Ő is azt mondta, hogy eszembe ne jusson, semmi baja a gépnek, ez a vízlágyító-baromság egy maszlag. Én nem tudom hogy lehet, de nekem enélkül is puhák a ruháim.

2009. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennék lusta, kiszámolnám, hogy 15 év alatt, heti négyszeri mosással, mennyit spóroltam meg azzal, hogy nem vettem meg azt a bizonyos vízlágyítót. Szerintetek kijönne belőle egy új mosógép?
2009. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A mosóporok eleve lágyítják a vizet, de a lágyabb vízhez kevesebb mosópor is elég, hogy a kellő hatást kifejtse.

Aranyos dolog ez a vízlágyítósdi! Hosszú évek alatt a mosópor gyártók lecsökkentették a mosóporok foszfát tartalmát környezet védelmi okokból. Azóta egy csomóan külön adagolják a mosógépbe a foszfátot, különböző fantázianevű vízlágyítók formájában!

2009. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a vízlágyító is csak egy dolog, amit jó sok pénzért rásóznak a fogyasztókra. Az előző válaszolónak teljesen igaza van, én is így tanultam az egyetemen.
2009. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
87%
Én viszont kiszámoltam, hogy a legtakarékosabb esetben is 5 év alatt összejön egy új mosógépre való. De ha a reklámról beszélünk, akkor nem is ez a kérdés, hanem hogy a fűtőszálcsere és a javítás költsége mennyi idő alatt van meg, és az még egyszerűbben kiszámolható, hogy kevesebb, mint egy év. Az öblítő+mosópor páros számomra elegendő. Pár év múlva úgyis kijön egy olyan mosógéptípus (már olvastam róla), ami már vizet is alig használ (2dl/mosás, spec golyócskák, amik magukba gyűjtik a koszt, és kb.100 mosás után kidobhatók). Inkább arra tedd félre az aktuálisan Calgonra szánt összeget!
2009. aug. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg hasznosak voltak!

2009. aug. 13. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!