Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha nincsen igazán jó kézügyess...

Ha nincsen igazán jó kézügyességem, akkor esélytelen vagyok arra, hogy megtanuljak varrógéppel varrni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
nem ... csak arra vagy esélytelen, hogy megtanulj hímezni, de persze az sem igaz
2012. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
varrni attól még lehet csak nem biztos hogy szép lesz a végeredmény
2012. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. nov. 15. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok ügyes, és simán megtanultam. Gyakorlás kérdése az egész. Amúgy meg csak a nagyon technikás dolgoknál kell a kézügyesség, két anyagot egyenesen végigvarrni gyerekjáték.
2012. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, akkor talán számomra is lesz remény :-)

Nem nagy dolgokat szeretnék majd varrni, csak általánosságban nadrágszár felvarrás, függöny...ilyesmiket!Köszönöm még egyszer!

2012. nov. 16. 06:54
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Azok menni fognak, azokhoz nem kell ügyesnek lenni! A nehéz az, amikor például patchworknél kanyargós mintát kell felvarrni az anyagra, mert a varrógép egyenesen továbbít, neked kell folyamatosan igazítgatni alatta az anyagot. De az ilyen függönyszegés, nadrágfelvarrás dolgok nagyon könnyűek, nekem első alkalom után mentek, pedig tényleg elég ügyetlen vagyok. Korábban próbálkoztam mindenféle szépséget megcsinálni a Praktika magazinból, és a végeredmény mindig olyan volt, mint egy óvodai klubfoglalkozás terméke.
2012. nov. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy kedves utolsó!!:-)) Szerintem az enyém is olyan lenne, mert nekem még a rajzaim is olyanok, mintha egy ovis rajzolta volna :-)))
2012. nov. 16. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az előzőek írták: varráshoz alapjaiban nem kell kézügyesség, inkább csak odafigyelés, elsősorban, ha valamit ki akarsz szabni valami anyagból. Ott kell, ahogy mondják: kétszer mérj, és egyszer vágj. A géppel megvarrni egyenesben a dolgokat, valóban csak annyi kézügyesség kell, hogy az ujjaidat oda ne varrd!!!


A virágminták vagy betűk géppel való kivarrása, no az már más dolog, én pl. meg sem próbálnám! :))))

2012. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ahogy észre vettem a gépi varráshoz sokkal inkább ritmusérzék szükségeltetik :) legalábbis nekem azért van vele gondom, mert ritmusérzékem kb nulla és nem érzem, hogy milyen gyorsan kell mozgatni az anyagot :)
2012. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!