Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Síkabátot kimoshatom mosódióva...

Síkabátot kimoshatom mosódióval vagy mosószódával? Megmarad az impregnálása?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van speciális mosószer ezeknek a vízhatlan kabátoknak, de az szerintem nagyon drága.

2012. nov. 19. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

persze, hogy drága, de jó. nekem van 15 évnél idősebb kabátom és még mindig jó.évente 3-4 alkalommal mosom ki, ennyit megér. gondolom nem hetente akarod mosni.

elvileg a foszfátos szerek vágják tönkre, és úgy tudom, hogy az első ilyen kabát mosószerek "növényi szappanok" voltak-valami adalékkal, hogy 30 fokon jól oldódjon. szokták még samponnal mosni, az gyengébb mint a szappan. mszódával szerintem ne, a dió meg nem sok koszt szed ki szerintem.

2012. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mivel én a jó levegőn dolgozok, nemcsak addig van rajtam a kabátom, míg beérek a munkahelyemre... :) Kb. 2 -3 hetente kell mosni. Köszönöm a válaszodat.
2012. nov. 20. 16:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel: kipróbáltam a DREFT mosószert. Tökéletes, foszfátmentes, úgyhogy megmaradt az impregnálás, és - ami a lényeg- nem egy vagyon az ára. 1 litert vettem akciósan 1100 forintért. Mégsem 3000 2,5 deci "puccos" mosószer! Az egész kabát nem ér annyit: 0 fok alatt meg lehet benne fagyni!
2013. nov. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!