Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatogep. Megeri?

Katerina106 kérdése:

Mosogatogep. Megeri?

Figyelt kérdés
Szoval, mar regota akarok venni egy mosogatogepet...tokeletesen elmossa az edenyeket? nemelyiket elotte el kell mosni? sajnalom az idot,amit a konyhaban a kagylo mellett toltok.
2012. dec. 4. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

Ami nagyon rászárad azt el kell előtte mosni....szóval ha olyanok vannak és félig a gép akkor nem árt előtte egy öblítést benyomni a gépen.

Egyébként nagyon szépen mosogat és csillognak a poharak is :))) 2 hete van gépünk.

2012. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%

Igen, megéri. Tányér-pohár-evőeszköz mosogatásra tökéletes! Edényeket csak úgy teszek bele, hogy előzőleg beáztattam, és a rákeményedett maradékokat szivaccsal letörölgetem.

Serpenyőt olajosan soha nem teszek bele, mert tiszta ragacs lesz csak, nem mossa le rendesen.

4 éve használom kb., automata programon mosogatok, nem öblítőzöm előtte. Tablettát használok, ehhez nem kell külön öblítő, csak néha sót kell utántölteni a gépbe.

Szeretem, jó, gazdaságos, nem a pulton/mosogatóban gyűlik a mosatlan, hanem a gépben. Ha megtelik, beindítom, és kipakolok ha megszáradtak.

2012. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Bence_ ***** válasza:
22%

Megéri.

Egyedül élő embernek szerintem felesleges.

De egy családba nagyon ajánlom, rengeteg energiát megspórol.

Hány emberre kell mosogatni, milyet szernél venni?

2012. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Meg kell tanulnod, hogy pakolj bele, de ha az megvan, onnantól tökéletesen működik. Nyilván az odaégett lábast, tepsit magasabb hőfokon, intenzívebb programmal kell mosni, de kb ennyi.

Én azt szoktam csinálni, hogy mindent egyben mosogatok, és ha valami nem lesz tiszta, azt benne hagyom, a következő mosás után már tiszta is. Elöblíteni nem kell az edényeket, az pazarlás, csak kikotorni a maradékot.

2012. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Nem éri meg.


Sokba kerül megvenni.

Jóval drágább a bele való szer, mint a sima mosogatószer és szivacs. Mert kell bele valami mosogatószer, só, géptisztító.

Rendszeresen karban kell tartani, és ez is plusz pénz, míg a mosogatót csak egyszer veszed meg.

Hangos.

Hosszú időt vesz igénybe. Bepakolsz, elmossa, leszárad, elpakolsz. Ez röpke két-három óra.

El kell előtte mosogatnod a dolgokat.

Súrolni nem súrol.

Egy csomószor koszos marad benne minden.

2012. dec. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

Én az 5-össel értek egyet, akit lepontoztak (most lehet engem is), abban, hogy a nagyon sok időt vesz el a gépi mosogatás. A legrövidebb program is 20 perc körül van. 20 perc alatt én egy nagy halom különféle edényt el tudok mosogatni. többet, mint a gép (és jobban is :)


A gyerekeim minden osztálykirándulás, tábor alkalmával megrökönyödve tapasztalták, hogy az osztálytársaik NEM tudnak mosogatni!!! (Jah, kérem a gép megcsinálja, nem igaz?) Én örülök, hogy nekünk nincs.


Kedves Kérdező: a mosogatógép által kínált kényelem szerintem nem éri meg hosszú távon.

2012. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Én az 5-össel nagyon nem értek egyet...


"Sokba kerül megvenni."

Vannak akciós szépséghibás gépek is.


"Jóval drágább a bele való szer, mint a sima mosogatószer és szivacs. Mert kell bele valami mosogatószer, só, géptisztító.

Rendszeresen karban kell tartani, és ez is plusz pénz, míg a mosogatót csak egyszer veszed meg."

Géptisztítót sosem tettem a gépbe 4 év alatt, és tiszta a gépem! Csak sót használok, ez összeadva a tablettákkal nem kerül többe, mint a mosogatószer."


"Hangos."

Rossz gépet hallottál/választottál, az enyém halk!


"Hosszú időt vesz igénybe. Bepakolsz, elmossa, leszárad, elpakolsz. Ez röpke két-három óra."

Menet közben rakom be a dolgokat, ahogy keletkeznek. Elindítom, tojok rá, hogy meddig mosogat, én addig azt csinálok amit akarok. Este kinyitom a gépet, reggelre megszárad, elpakolom a tisztákat.

Az edényszárítóról is ugyanúgy el kell pakolnod a tisztákat.


"El kell előtte mosogatnod a dolgokat.

Súrolni nem súrol.

Egy csomószor koszos marad benne minden."

Elég ha a darabosokat lesöpröd a tányérról egy darab papírral. Ha nem lesz tiszta, rossz tablettát, vagy mosogatószert használsz hozzá.

2012. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Harman vagyunk jelenleg a csaladban,de vendegsereg az mindig van.Egy ora minimum amig befejezem,(mindennap mosogatok)ezert is gondoltunk a gepre.
2012. dec. 4. 19:45
 9/17 Bence_ ***** válasza:
51%

Folyamatosan veletek van az összes teríték?

Simán lemondok róluk másfél órára.

Nagy dolgokat általában kézzel mosom,kanalak,tányérok, poharak mind mennek a gépbe. Ha este bekapcsolod akkor reggelre biztosan kész van.

Ez is olyan, hogy ki mire szán időt az éltetőből.

2012. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Annyira jó, amikor az érvel, aki talán még nem is látott mosogatógépet közelről. Már miért ne súrolna? Még hatékonyabb is, mint a kézzel történő mosogatás. Egész pontosan mindent mindig súrol. Egy 50-60 fokos program olyan szennyeződéseket le tud hozni, amit kézzel soha le nem szedne az ember.

Az mondjuk tény, hogy sokáig megy. De kit érdekel? Vacsora után elindítom, aki látja, hogy lejárt, az kinyitja az ajtót, reggel meg el lehet pakolni a tiszta edényt. Az effektív munka kevesebb vele, hiszen ha kézzel mosogatok, akkor is kikotrom előtte az edényt, tehát ez nem plusz, a mosogatást, öblítést megspórolom, és pakolni is csak kétszer kell, nem háromszor (mosogató mellé, szárítóra ki, szárítóról le helyett gépbe be, gépből ki).


Kicsit olyanok ezek a problémák, mint 50 éve a mosógéppel, akkor is a régi háziasszonyok kötötték az ebet a karóhoz, hogy nem kell az meg jobb kézzel csinálni, aztán ma meg már ember nincs, aki kézzel mosna, és senki nem rökönyödik meg azon, ha valaki nem tud kimosni egy adag ruhát.

2012. dec. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!