Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatás és alapos öblítés...

Mosogatás és alapos öblítés után maradhatnak vegyi anyagok a tányéron? Baba esetén fokozottan kell ügyelni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 10:23
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nem. Mindent alaposan kell elmosogatni, és átöblíteni!!
2012. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Egyértelmű NEM a válaszom. Úgyhogy egész nyugodtan lehet belőlük kisbabát etetni.
2012. dec. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

igen. érdemes környezetbarát mosogatószereket választani, ha gyárit szeretnél, ott a Frosch, Ecover stb.

Ha magad is kevergetsz szívesen, akkor szódabikarbónás mosogatás után ecetes öblítés megteszi.

Még az alapos öblítés után is maradhatnak mindenféle maradványok, és a fenti két válaszolónak is igaza van abban, hogy talán mindegy, ahhoz képest, ami vegyszert a kezelt felületű, nem gondosan mosott gyümölcsökkel pl. megeszünk.

2012. dec. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha nyugtalanít ez a téma, ajánlom használj Dish Drops mosogatószert. Az egyetlen mosogatószer ami gyümölcsmosási engedélyt kapott (ez nem azért érdekes mert mindenki mosogatószerrel mosná a gyümölcsöt, de ha tányéron marad pl., aztán eszel belőle és bekerül a szervezetbe, nem káros). És nagyon sokáig elég egy 1 literes, mert koncentrátum. Csak elég nehéz beszerezni.
2012. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen káros! Nagyon jól el kellöbliteni a baba edényeit folyó vizben, minimum 15 másodpercig folyasd rá a tiszta vizet, vagy használj speciális mosogatószert ahogy itt ajánlották.
2012. dec. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 F.Bandi válasza:
Próbálj olyan mosogatószert használni, amiből feltehetően rengeteg fogy a hipermarketekben! Ha van egészségügyi kockázata, akkor talán nem csak az alkalmankénti bevizsgálás, hanem a statisztika is az oldaladon áll. Elképzelhető bizonyos vegyszerekre illetve adakékanyagokkal szembeni egyéni túlérzékenység, de nem jellemző, hogy az lemosás után is rajta maradjon az edényen.
2012. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Amikor a közelemben kicsik voltak a gyerekek, a tesóm olvasott egy tesztet egy kismama újságban, mely szerint a piacon kapható mosogatószerek közül az Ultra Sensitive folyékony mosogatószer a legjobb (világos kék-szürke utántöltő csomagolásban). DM-ben szoktam venni. Ne tévesszen meg az, hogy nem kérnek el érte milliókat!! Tényleg jó, és a kezemet sem szárítja. Természetesen öblíteni fokozottan utána is. Remélem segítettem.

Egyébként nem szeretnélek megrémíteni, de vegyészmérnökként tudom, hogy ahhoz, hogy tényleg semmi sem maradjon egy üvegtárgyon, minimum egy ipari kemencében kellene minden egyes alkalommal kiégetned. Feltételezem nem a ciános edényben szeretnél a kicsinek vacsorát összeütni, úgyhogy ami a mosogatás után az edény falán marad az elhanyagolhatónak tekinthető. A bacik ellen pedig tényleg az ecet a legjobb. Én a kettőt szeretem ötvözni, az új Ultrát együtt szoktam használni az ecettel, egy mosogatóvízben. Együtt nem csökkentik egymás hatását. Sok sikert!

2012. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lekvarcica válasza:

Persze, hogy kell ügyelni!!!

De szerintem egy csecsemő ne mosogasson!

Miféle szülők vagytok ti?

2012. dec. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Öcsém még él, és amennyire tudom, én is. Pedig anno sokat mosogattam, mikor öcsém kicsi volt, és elhiheted 11 évesen pont leszartam, mennyire öblítem le az edényeket. Nem kell mindent túl aggódni. Persze ne a 100 forintosba vegyél mosogatószert a frosch tényleg jó.
2012. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!