Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép mennyivel takaréko...

Mosogatógép mennyivel takarékosabb áramban és vízben, mintha kézzel mosogatnék?

Figyelt kérdés
Elköltözünk, és ahová megyünk, ott a konyhában van mosogatógép, amit az előző lakó otthagy, új gépről van szó. Eldönthetjük, hogy kell e vagy sem. Hárman vagyunk, elég sok nálunk a mosatlan, és utálok mosogatni. Viszont elég sok jót hallottam a mosogatógépekről, energiatakarékosak, víz stb. Igaz ez? Megéri nekem, ha azt mondom, hogy hagyják ott? Lehet vele spórolni vizet? Áramot gondolom nem... Takarkékosabb mintha mosogatnék mindennap?
2012. dec. 14. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem nincs mosogatógépem,de használtam.A takarékosság a vízben,a meleg víz előállításában és az idődben mérhető. A többlet a meleg levegő előállításában és a mosogatógéptabletta árában van.Azaz: nem olcsóbb,de nem is drágább.Viszont sok idődet meg tudod spórolni vele és sokkal szebbek lesznek az edényeid,mint kézi mosogatással,és ami nekm lényeges. se a koszos,se az elmosogatott edények nem képeznek látványt a konyhában,mert benne vannak a gépben.
2012. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp hagyják ott nektek. Sokkal jobb, mint kézzel mosogatni. Alapból ha csak azt nézed, te nem mosogatsz kézzel 50 vagy akár 70fokon. Vizet nem folyatod, mert a gép csak egyszer szivattyúz és ugyanazzal a vízzel öblít, csak közben megszűri a kajamaradékot, szennyeződést. Vízzel is sokkal jobban jársz. Persze fogyaszt mellette áramot, de az sem jelentős. És időtakarékos: csak bepakolsz és közben tudsz mást csinálni. És nem is kell minden nap beindítani, én csak akkor szoktam, amikor már dugig van és így is leszedi a rászáradt dolgokat.
2012. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Összességében valamivel többe kerül a mosogatás (nem spórolsz annyit a vízen, amennyibe az áram és a drágább mosogatószer kerül), de cserébe rend van, és rengeteg órát megspórol neked, szóval megéri.
2012. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ami gépünk 8 liter vízzel mosogat el. A meleg vizet így is úgy is árammal csináljuk, tehát az mindegy. A tabletta meg nem drágább, mintha mosogatószert vennél.


Tehát vizet, időt tudsz spórolni. Igazán jó találmány. Sztem kötelezővé kellene tenni mindenhol... :-)

2012. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gomzoli ***** válasza:
Kényelmes, víztakarékos (átlagosan 10-12 liter vízzel mind megelégszik), azonban az áramfogyasztása nem elhanyagolható, egy mosógépének megfelelő (szó szerint: egy 40 fokos mosóprogram fogyasztásával szinte hajszálpontosan megegyező)! Ha nem félig üresen megy naponta kétszer, hanem tényleg csak akkor, ha tele van, akkor mégis érdemes használni.
2012. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért az áram nem mindegy. A gép nem csak melegíti a vizet, hanem azon felül mosogat is vele: forgatja a kart, és nagy nyomáson fecskendez. Tényleg nagy nyomáson, merthogy elég ahhoz, hogy a ráégett dolgokat levigye. Emiatt eszik sokat. De akkor is megéri. Mármint szerintem ha valaki ki tud adni egyben 70-80 ezret egy nem elengedhetetlenül szükséges háztartási gépre, az van olyan anyagi helyzetben, hogy megéri neki azt a havi 1500-2000 Ft-ot (kb. erről a nagyságrendről beszélünk), hogy nem kell minden nap a mosogató előtt görnyednie, hanem azt az időt értelmesebb dolgokra is fordíthatja.
2012. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem olcsóbb, kb. ezres a tabletta havonta, fogy az áram, az is több pénz, viszont rendkívül időtakarékos, nekem megéri. Napi 3*-i mosogatás helyett egyszer indítom be, imádom. Szerintem fogadd el.
2012. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ h mosogatsz, én folyóvízzel, szóval nálam tutira gazdaságosabb. De ha te a lavórban mosogató vagy, akkor nem. Illetve nyilván mindig akkor kell csak bekapcsolni, mikor totál tele van. Lehet h ez valakinél 2-3 nap is lehet. Annál jobb, kevesebbszer kell ki-be pakolgatni :D :D
2012. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha azt vesszük alapul, h nálunk min. 2 naponta megy, barátnőméknél meg nincs (ugyanúgy 2 gyerek), --------náluk 28.000 a víz-számla, nálunk 25.000 (2 havi!) akkor azt hiszem, a víz mégiscsak kevesebb.....
2012. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!