Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mit hány fokon mostok? Én...

Ti mit hány fokon mostok? Én szeretném teljesen fertőtleníteni főleg a fehérneműket, most is beraktam őket 95 fokra. Szerintetek ez sok? Elég csak 60 fok?

Figyelt kérdés
Egyébként minden mást (pólók, pulcsik, nadrágok, ágynemű, konyharuha> ezeket mind 60 fokon) Még a törölközőket szoktam 95 fokon mert sokszor büdösek.
2012. dec. 18. 20:50
 1/9 anonim válasza:
A termékeken van mosási tájékoztató, így annak megfelelően kell mosni. Hogy ez a fertőtlenítésre mennyire igaz, és hogy mit értesz fertőtlenítésen az más kérdés
2012. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy ami azért közvetlenül érintkezik a testünk olyan pontjával azt ajánlott fertőtleníteni, értem ezalatt a fehérneműket. Sok olyan ruha van amin 40 fok van feltűntetve, de már többször tapasztaltam, hogy ha nem mosok legalább 60 fokon akkor büdösen száradnak meg a ruhák.
2012. dec. 18. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha büdösek a ruháid, akkor vagy a mosógépedet kell kitisztítani, vagy ne használj öblítőt, hanem helyette ecetet.

Fölösleges annyira fertőtleníteni a holmikat. Legfeljebb akkor van értelme, ha valaki fertőző beteg.

A fehér holmikat sem szoktam 60 foknál magasabban mosni, a tarkákat csak 40 fokon. Fölösleges árampocsékolás.

2012. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem azért voltak büdösek a ruhák, mert sokat raktam be egyszerre és nem érte egységesen a mosószer és a víz, mivel elég kicsi a mosógép (4,5 kg ruha fér bele). Bár nekem és a páromnak pont elég. Így sokszor mosok keveset! :)
2012. dec. 18. 22:38
 5/9 anonim ***** válasza:
a bugyigumik, műanyag csipkék, melltartók tönkre fognak menni 95 fokon!
2012. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Én mindent 40 fokon mosok, fehérneműt, cipőt, inget, nagykabátot, szőnyeget, amit csak bele birok taposni a mosógépbe. Mégsem büdösek soha a ruháim száradás után. Büdös akkor szokott lenni (jellegzetes szag), ha vagy nem teljesen szárazan hajtogatod össze őket a szárítóról, vagy sokáig áll mosás után a ruha nedvesen a mosógépben/lavórban/szárítón. Télen amúgy is lassabban száradnak a ruhák, és most még jóval párásabb is a levegő az átlagnál, lehet hogy ezek miatt lesz szaga a ruháidnak. Próbálj meg úgy kiteregetni, hogy nagyobb légközöket hagysz a ruhák között, és mindet egy rétegben teríted ki. Ha lehet, állítsd a radiátor közelébe a ruhaszárítót, és hagyd egy nappal tovább a szárítón a ruhákat. Hátha ezek segítenek a szagmentesítésben.
2012. dec. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tetris ***** válasza:
Nálam sose marad büdös semmi, mert a mosás befejezése után mindig tárva-nyitva hagyom a mosógép ajtaját, hogy ki tudjon száradni. Sokszor még a mosószertartó fiókot is kihúzom egy kicsit, hogy az is szellőzhessen.
2012. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok ennyire tudatlan, szóval mindig nyitva hagyom az ajtót meg hagyok nagyobb teret a ruhák között! De váltottam öblítőt is és most már jó! lehet az volt a baj.
2012. dec. 19. 18:23
 9/9 anonim válasza:
Mindent 40 fokon mosok.Időnként egyébként én is szoktam a fehérneműket fertőtleníteni a Lidl-ben lehet kapni fertőtlenítős öblítőt,olyankor azt használom.Nem drága és az illata is jó,ja és ugyanúgy 40 fokon mosom.
2013. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!