Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A konyharuhákat mivel tisztítj...

A konyharuhákat mivel tisztítjátok, mossátok, fehérítitek környezetkímélő (bb) módon?

Figyelt kérdés

Légy szíves, írjatok le minden részletet a kérdéssel kapcsolatban - hány fokon, milyen szerrel végzitek a mosást? Áztatás, adagolás, arányok?

Köszönöm!



2013. febr. 6. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
90 fokon mosom a gépben. Mosószódát használok, és ecetet öblítő helyett. Igaz, nem koszosak a konyharuháim, mert nem törölgetem az edényeket, az asztalt pedig papírtörlővel törlöm le. Inkább csak a tésztákat takarom le velük.
2013. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi kifőzzük ahogy régen is szokták
2013. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tulajdonképpen nem csak a konyharuhák, hanem bármilyen funkciójú és minőségű anyag fehérítése érdekel. Elég sok fehér törölközőm van és fehér ruhák (alsó- és felsőruházat), ágynemű, terítő, stb. A mosószódát én is használom, de az 40-60 fokon működik, nem? A csomagolásán ez áll és a neten is a legtöbb helyen ezt az adatot találtam.


A kifőzést kipróbálom!


Köszi még egyszer!

2013. febr. 7. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
A mosószóda (NaCO3) bármely hőfokon működik, ne higgy a neten csevegő , hozzá nem értő háziasszonyoknak . Az ecetes öblítés is hasonlóan környezetbarát . Mindkettő gyorsan lebomlik , ill. semlegesítődik . Nem ajánlom viszont a trisót , mert bár kiváló zsíroldó és vízlágyító , de foszfor tartalma ( ha helytelenül adagolják ) megterheli a környezetet. Fehérítéshez nyugodtan használhatsz Hypo-t a csomagoláson feltüntetett mennyiségben , hideg vízben , a ruhákat legalább 1 órát áztatva az oldatban . Ha nagyon környezetkímélő módon akarsz fehéríteni , akkor az a gyepfehérítés ( a napon hagyni kiszáradni a ruhát ) de ma már ezt meghaladtuk . Illatosíthatod is a ruhákat úgy hogy az öblítő helyére valamilyen természetes növényi aromával elkevert vizet töltesz .
2013. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Imre! Köszönöm a választ. A mosószóda csomagolására van ráírva, hogy 40-60 fokon kell használni, de lehet, hogy egy neten csevegő nem hozzáértő ember csomagolja évtizedek óta az általam vásárolt szert. ;-)

Nátrium perkarbonáttal kapcsolatban: hány fokon kell használni szerinted? Köszi!

2013. febr. 7. 16:01
 6/8 A kérdező kommentje:

Szkenneltük a mosószóda jelenlegi csomagolását, itt megnézheted a készült képet: [link]

A használati útmutatóban le van írva, hogy 40-60 fokon kell mosni ezzel a szerrel.

Akkor ez nem igaz, más hőfokon is hatékonyan tisztít a mosószóda?

2013. febr. 13. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező ! A gyártáskor - a vegyszerek háziasszonyok által történő felhasználásakor - a gyártó maximális biztonságra törekszik . Mivel a mosószóda oldata pH:11-12 között van , azért nem írnak magasabb hőmérsékletet hogy az esetleges lúgfröccsenés erősen károsító hatását kivédjék . ( A forró lúg pl. 90 fokos mosásnál veszélyesebb , mint 60 fokon . )

A nátrium-perkarbonát helyesen dinátrium-karbonát , vagy nátrium-peroxihidrát , fehérítőszerek alapanyagául szolgál . Veszélyes vegyszer , mert 40 foknál magasabb hőmérsékleten már tárolni sem szabad . A mosószergyártók a perkarbonátokat nem nagyon használják , helyette inkább perborátokat használnak ( pl.: Persil ) Tudom , hogy töltőanyagokkal erősen lebutított fehérítő és folteltávolító szerként újra elkezdték használni de nem tudok egyetérteni vele , mert irritatív hatása lényegesen erősebb mint a perborátoké , és környezetszennyezőbb is . Általában oldat formájában használva 40 fokon már elkezdi kifejteni hatását .

2013. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Így már jobban érthető számomra ez a témakör. Már korábban felvettem a kapcsolatot olyan cégekkel, amelyek az előbb felsorolt termékeket árusítják és érdeklődtem a mosószóda, a nátrium-perkarbonát és a citromsav szerek használatával (adagolás, mosás hőfoka, áztatás szükségessége, stb.) kapcsolatban, de ellentmondó vagy nagyon hiányos reagálásokat kaptam - pedig elvileg hozzáértő embertől kérdeztem.

Még egyszer köszönöm!

2013. febr. 13. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!