Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kristálypoharat miért nem...

Kristálypoharat miért nem szabad mosogatógépbe rakni?

Figyelt kérdés
Én egy ideje úgy mosom a poharakat, de most kezdett opálosodni. Viszont ha dörzsölöm-akár csak az ujjammal-, akkor lejön.
2013. febr. 18. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Öblítőt használsz?

Én 20% ecetet töltök az öblítőstartályba minden mosogatás előtt, és szép csillogók a poharak.

2013. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az üveg nem homogén anyag, vannak puhább üvegek. Ezeket megkarcolják a mosószerben lévő kis szemcsék. Ezért nem célszerű drága üveget mosogatógépben mosni.
2013. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyat is hallottam, hogy a hideg-meleg vizes sokkot rosszabbul viseli, mint a "sima" üveg, több benne a feszültség.
2013. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mosogatószerekben lévő vegyi anyagok ( többek között a nátrium -tripolifoszfát , nátrium-karbonát- és -peroxihidrát )roncsolják az kristályüvegek (ólomüvegek) anyagát , maradandó mattulást okozhatnak . Az általad említett jelenség azonban származhat nem kellő mértékű vízlágyításból ( pl. regeneráló só hiánya ) vagy egyszerűen az edényöblítő hiányából .
2013. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eléggé kemény nálunk a víz(néha beszól, meg mutogat), lehet attól van.
2013. febr. 28. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!