Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Illatos ruhák házi (ecet+víz+i...

Illatos ruhák házi (ecet+víz+illóolaj) öblítővel hogyan, milyen arányban? Melyik illó a legjobb ehhez?

Figyelt kérdés
Frosh öblítőket használtam, de nem váltak be.

#ruha #illóolaj #öblítő #ecetes öblítő
2013. márc. 6. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Olajat rakni öblítőbe??? Impregnálni akarod a ruhát???
2013. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyan válaszoljon aki ért is hozzá!Köszönöm!
2013. márc. 6. 12:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy az illóolaj nem érződik a már megszáradt ruhákon. Míg vizes addig még jó. Most nem használok az ecet mellé illatosítót, de majd a mosóparfümöt szeretném kipróbálna. Azt direkt erre az ecetes öblítésre találták ki elvileg.
2013. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Nekem az a gond a mosóparfümökkel, hogy sok tele van mindeféle mű dolgokkal, pont néztem a DM-ben az egyik összetételét.Kb mint az öblítők.Ha lenne valami természetes akkor lehet kipróbálnám.
2013. márc. 6. 15:39
 5/9 anonim ***** válasza:
nem fog érződni semmi, mi csak ecetet használunk. a sok illóolaj pedig megtapad a gépben-így nem túl jó használni.
2013. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Az olaj azon túlmenően, hogy a gépben megtapad, még a ruha szövetein is megtapad, ezzel rontja annak nedvszívó képességét, ami pl. egy törölközőnél vagy pamut pólónál komoly hátrány...
2013. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Illóolajat ha rácseppentesz töményen egy ruhára, akkor foltot sem hagy mivel illékony benne van a nevében.A valódi nem pancsolt.Szóval nem hinném, hogy ez így lenne ahogy írod.
2013. márc. 7. 08:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Az illóolajok mindegyike hidrofób, azaz víztaszító (csöppentsd vízbe, nem fog keveredni vele!). Hogy párolgás után nem hagy nyomot, még nem jelenti, hogy nem hagy vissza anyagmaradékot.

Az, hogy effektíve az illóolajjal impregnálod a ruhát nem feltétlenül gond, de olyan anyagoknál, ahol a nedvszívó képesség fontos nem célszerű használni. Szuper az illatos törölköző, de ha nem szívja a vizet, akkor kukába való...

A ruhák savazásáról meg érdemes tudni, hogy a természetes anyagokat (pamut, gyapjú) károsítja...

2013. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
azért az az ecetes öblítés nem savazás, az amúgy is 10-20%-os eceted is hígul jócskán és a lúgos mosószer maradványt semlegesíti, így nem sok sav marad a ruha károsítására. nagyanyáink is ezt használták-az öblítő újkeletű dologg. valamint jó 20 éve ezt használom, és nem ment tönkre ruhám kabátom több éves mosás után sem. de ezzel más is így van.
2013. márc. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!