Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legjobb mosópor ami...

Melyik a legjobb mosópor ami tényleg igazán hófehérre mos?

Figyelt kérdés

Már kezdek dilit kapni attól hogy a gyerekem fehér torna zoknijait úgy veszem ki a mosógépből mintha ki sem mostam volna. Ugyanolyan koszosak-feketék mint ahogyan beletettem a gépbe, csak vizesek... Elegem van!

Arilet és Persilt használok, mikor épp melyiket. DE! Egyik sem jó!!!!! Próbáltam a Tomit is... nem jó.

A Vanish szappannal szétsikálom már a bőrt is a kezemen. Hogy legalább halványodjanak azok a zoknik.


Ja és mosószódát is használtam már pár alkalommal, de katasztrófa.. ugyanaz az eredmény (vagyis eredménytelenség).


Van valakinek valami tényleg jól bevált mosópora? Nem szeretnék kísérletezni már, nekem az IGAZI fehérre mosó kell.


Előre is köszi ha valaki segít.



2013. febr. 25. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Én ariel-t használok és gyönyörű fehér ruháink vannak.

A makacsabb szennyeződéseknél szerintem érdemes előáztatni.

Tedd a zoknikat stb mosószeres vizbe és hagyd őket ázni akár

2napra is...kis gyerekem van,egy darab foltos ruhánk sincs.

2013. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

DM-ben saját márkás Denkmit White Sensation mosógél

[link]

Én szeretem, és optikai fehérítőt tartalmaz.

Pont ma voltam a DM-ben és láttam szintén DM saját márkás fehérítő kendőt és fehérítő port. A mosószerek környékén keresd, ha utána jársz.


De a Lidl-ben is lehet kapni folyékony Formil White mosógélt. Nem próbáltam, de elég igényes csomagolásban van, már nézegettem, szagolgattam.

[link]


Azért én először a DM-essel próbálkoznék. Aztán ki tudja, lehet, hogy szuper az a Formil. Olvastam olyat, hogy a fehér ruhákhoz való gél, jobb, mint bármi másik. Szerintem ezekkel próbálkozz. Bár én a DM-essel elégedett vagyok, azt használom. Haveromnak beszürkült a fehér pulcsija. Nem hazudok itt, hogy vakító fehér lett, de már egy mosástól láthatóan jobb lett, mondta is haverom, hogy szürke lé jött ki a mosógépből, és elégedett vele.

2013. febr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Én a fehér zoknikat mosás előtt mosószappannal megdörgölöm, és szappanosan rakom bele a gépbe. Jól működik. Én csak természetes anyagokat használok, a fehérítéshez perkarbonátot.
2013. febr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha mosóporral mosol, akkor keverd össze ezzel, mi ugyan kapszulával mosunk, így a mosópor adagolójába Öntjük ezt, és megelégedettek vagyunk az eredménnyel:

[link]

2013. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vélelmezhetően magas a víz vastartalma és kemény is.

Nálunk is ilyen víz van és én is hasonló gondokkal küzdöttem


Én már túl vagyok a létező mosóporok tesztelésén és azt mondhatom az ariel fehér ruhákhoz ajánlott mosóportól nem fogsz jobbat kapni. A Dm és a formil még nagyobb

katasztrófa a mosószóda pedig erősen károsítja a gumis részeket.


Én tiszta vízbe este beáztatom a ruhákat. Másnap clorox folyékony fehérítővel kimosom egy gyors mosóprogramon.

(A cloroxbn max. 10 percet tölthet a ruha,különben besárgul)

A program végeztével folyékony venist fújok a foltokra, (jobb mint a szappan! én hígítom 2x mennyiségre, szórófejes flakonba teszem), majd lefuttatok egy 40 vagy 60 fokos programot.

A főmosáshoz teszek ariel mosóport, vízlágyítot és egy tasak dylon fehérítőport (Pennyben 10 db 1000.-ft szokott lenni)

Csak fehér öblítő folyadékot használok mert a színesek sárgítanak vagy szürke lesz tőlük a ruha.

tudom, hogy macerás, de legalább hófehér a ruha :-)))

2013. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, lányok, végigolvastátok, hogy mennyi vegyszerrel vesszük körül magunkat? a mosószappanos hozzászóló vagyok, és én maradok is annál. Borzalom, hogy mennyi mindennel mérgezzük magunkat csak azért, hogy egy árnyalattal fehérebb legyen. Nekem tényleg elég szépre mossa a tornazoknikat is, pedig ocsmány sötétszürkén jönnek haza, mert csúszkálnak az öltözőben. És nem csinálok belőle ekkora gondot. Szerintem elég szép lesz. És negyedannyi időt, energiát és pénzt pocsékolok rá.
2013. febr. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából sokkal okosabb nem lettem, max. annyira hogy maradok az ariel-nél, de azért a dm-essel i9s teszek egy próbát.


Én is mosószappanozom a zoknikat, de szerettem volna ezt a kört kihagyni hisz annyi hiper szuper reklám van hogy ilyen meg olyan jó a mosóporuk...

Gondoltam hátha épp a tutit nem használtam...


Ja és ami a lényeg: nem csak a gyerekem feketén koszos torna zoknijait kell hófehérre mosnom, hanem e mellé a férjem még szakács is. Gondolom el tudjátok képzelni hogy néz ki egy munkában töltött nap után a melós cucca, és muszáj fehérre mosnom azt is. Vakítóan fehérre.


Azért köszi.

2013. febr. 27. 09:34
 8/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok, aki a DM-est ajánlotta


"Én már túl vagyok a létező mosóporok tesztelésén és azt mondhatom az ariel fehér ruhákhoz ajánlott mosóportól nem fogsz jobbat kapni. A Dm és a formil még nagyobb

katasztrófa"


Mint írtam a Formilt nem ismerem, csak azért ajánlottam, mert sokan dícsérték, illetve gusztusos csomagolásban van.


Viszont a DM-essel nem tudom mi a bajod. Nem azt mondom, hogy ettől minden vakítani fog, de: a legjobb mosógél, ami fehéríti a ruhákat, próbáltam Arielt, Perwoll White-ot stb... és eddig ez a DM-es volt a legjobb.

A függönyök fehérebbek, nővérem, anyum dohányzik, 1 év után lett kimosva a függöny, és teljesen tiszta hófehérek lettek, pedig szinte szürke lében(vízben) mosta a gép ki.

Most ajánlottam munkatársnak, láthatóan fehérebbek a ruhái. Ő ajánlotta szintén egy munkatársnak, ő is azt mondta, hogy nem tökéletes, de a gélek közül a legjobb, fehérebbek lettek az ágynemű cuccai.


Amúgy szerintem aki igazán fehéret akar, az inkább porral próbálkozzon, abban sok a választék fehérekhez is.

2013. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A zsíros dolgokat pedig igazán csak a szappan viszi ki. A reklámoknak meg ne dőlj be. Lehet olyan szappant kapni, amit a gépbe is be lehet rakni.
2013. márc. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

2. és 8. vagyok:


Tegnap kipróbáltuk a folyékony Formil White-ot. Említettem, hogy már régóta nézegettem.

Hát le a kalappal előtte. Jó illata van mosás után is, illetve valóban fehérít, jobb, mint a DM Denkmit White.

800Ft 40 mosás, nagyon olcsó is. Pedig nálam nem ez a fő szempont, mert márkamániás (pl. csak Diesel és Armani ruhákban járok ) is vagyok ráadásul. De ha valami jó, akkor elismerem, hogy jó.

2013. márc. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!