Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen vegyszerrel kell...

Milyen vegyszerrel kell otthon, házilag kárpitot tisztítani?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A kárpittisztításhoz a szalmiákszesz és víz keveréke a legalkalmasabb ( ha nem vagy finnyás a szagokra ) . / 1 liter vízhez 1 dl. szalmiákszesz / Ha zsíros szennyeződések is vannak , akkor nagyon kevés Ultra port is tegyél bele / egy kávéskanálnyit / . Hidegen , kefével . Utána szellőztetni . ( Ha gyorsítani akarod a szalmiákszesz szagának eltávozását , akkor gőzöld át . )
2013. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Minden kárpitozott bútornak az alján (fotel, röki stb.) van egy kis darab pót, a kárpit anyagból. Vágj le belőle egy db-kát, és csinálj egy próbát. Akár domestos, akár valami szódás, vagy hypós tisztítószer, nézd meg, hogy a színét az anyagnak viszi-e, mert ez esetben az a tisztítószer nem lesz alkalmas a kárpit tisztításra.


Akár egy kis vödörbe a folyékony szőnyegtisztítóból versz habot, és (színpróba után) azzal kened át a kárpitot, ha kell kiskefével a koszosabb helyeken, vagy csak szivaccsal átdörzsölöd. Majd langyos tiszta vízzel ugyanígy szivaccsal vagy tisztítóruhával áttörlöd. Nagyon ne áztasd el.

2013. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérlek ne próbáld ki "jószomszéd" receptjét . A kárpit-szövetek szinte 100 %-ban poliakrilnitril és poliészter szálasanyagokból készülnek és ezek szinezőanyagai nem tolerálják az oxidatív tisztítószereket, mégha oda is írta a színpróbát .
2013. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Utolsó!

Nem tudom, mi alapján adod a tanácsaidat itt a kérdezőknek!

Azt tudom, hogy én életem során párszor már kitakarítottam különböző kárpitokat, szőnyegeket.

Mindig a színpróbával kezdtük a bútor aljára "gyárilag odarakott tartalék anyagdarabon", és ha az az anyag bírta a konkrétan akkor használt tisztítószert, akkor minden oké. Ha nem bírta, akkor kerestünk másik tisztítószert.


Ezt még a legeldugottabb helyen lakó, legiskolázatlanabb egyszerű parasztasszony is így csinálja, nem kell ahhoz semmiféle kémiai és egyéb egyetemi végzettség, hogy józan paraszti ésszel végig-gondolva, valaki erre a döntésre jusson!

2013. márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!