Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szoktassam rá magam a...

PusziAzArcodra kérdése:

Hogyan szoktassam rá magam a házimunkára? Vagy csak simán, hogy rendezettebb legyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, jó a tanulmányi átlagom (1.tanuló vagyok városunk legjobb iskolájában) , tisztán tartom magam,foglalkozok magammal, vannak barátaim , szeretek olvasni , stb-stb. De valahogy, nem fér a fogamra a takarítás. Ezt mind csak azért irtam le,hogy elég sikeresnek mondható a szinte másfél évtizednyi életem. A szüleim próbálnak mindent,hogy kicsit házias legyek, ezzel nem is lenne baj ,mert én is próbálok,de valahogy a lustaság mindig győz. Tudnátok segíteni,pár tippel, akármivel, amivel rászoktathatom magam a rendezettségre? Nagy káosz van a szobámban is! :|

2012. dec. 27. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A:A lustaság öl! :)

B:Csinálj olyan rendet hogy utána már ne merj valamit ne a helyén hagyni

C:Legegyszerűbb ha időközönként ráveted magad egy nagytakarításra és megpróbálod szinten tartani a szobád rendjét.

d:vigyél haza embereket ez ösztrönöz arra hogy rendet csinálj mert végülis saját arcod nem szeretnéd égetni mások elött gondolom-

e:Minél kevesebb cucc legyen a szobádban mert akkor kisebb a kupi is :)

Amúgy tényleg egyszerű a dolog mert egyszer kell rendet csinálni aztán mindig az apróságokra oda kell figyelni.

2012. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Mutass képet a szobádról :D
2012. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem én vagyok a legjobb segítség mert nálam is rendszeres a káosz,de az előzővel egyetértek abban,hogy legyen minél kevesebb holmid. :) szánd rá magad és nézd át az összes kacatod,amire pedig nincs szükséged vagy csak pusztán szemét azt távolítsd el. A megunt játékokat add az uncsitesódéknak vagy ismerős gyerekeknek, a kinőtt ruhákkal is tehetsz hasonlóképp. Míg a szemét értelemszerűen menjen a szeméttelepre.

Ha ezt megcsinálod automatikusan rengeteg hely szabadul fel,ahová eltudod süllyeszteni a szem előtt lévő dolgaidat.

Nálam ez sokat segített, bár sajnos még most sem férek el teljesen,de már alakulóban van. :)

2012. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Rendet csak a hétköznapi emberek tartanak maguk körül, a zseni átlátja a káoszt!
2012. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Mit szólnál ahhoz ha napokra bontanád a dolgot?Hogy miből áll nálad a rendetlenség azt csak Te tudod így e szerint tudod felosztani.Magamból kiindulva példaként:Hétfő fürdőszoba takarítás,kedd bevásárlás,szerda főzés,portörlés,Csütörtök wc takarítás,felmosás (minden nap),stb és akkor lesz egy rendszered.Ez nem azt jelenti hogy az nap mást nem csinálhatsz de a kitűzött feladatot megcsinálod.Rájössz hogy igazából csak percekről beszélünk mert nem sok idő ha így mindig csinálgatod és nem egyszerre kell mindent.Mi a véleményed?
2012. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval. Ha kis feladatokat tűzöl ki magad elé, amiket 10-20 perc alatt el tudsz végezni, akkor nem érzed úgy, hogy olyan nagy erőfeszítés lenne, mintha 2-3 hetente mindent meg kéne csinálnod egyszerre, ami akár órákba is telhet.

Oszd be magadnak pl., hogy a hétvégi mosás után hétfőn elpakolod a ruháidat. Ez így csak 5 percedbe kerül, ha 3 hétig tárolod és tologatod ide-oda a ruháidat, akkor akár fél óra is lehet. Szombaton pl. porszívózd ki a szobádat (10 perc),vasárnap törölgesd le a port (10 perc). Kisebb lépésekben könnyebb haladni.

2012. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Először dobd ki a felesleges kacatokat! A ruhásszekrényből a kinőtt, hordhatatlan dolgokat add, vagy ajándékozd el! A gyerekkori játékaidra sem lesz szükséged (a kedvencek maradjanak!), és a polcokról a porfogó ilyen-olyan nippek és csecsebecsék is tűnjenek el.


Aztán, ha takarítasz, tartsd észben, hogy "fentről lefelé, bentről kifelé"! Vagyis először a szekrények, fiókok belsejében kell takarítani, aztán a magasan levő dolgokat a padló irányában haladva.


Próbálj olyan dolgokat használni, ami megkönnyíti a takarítást! Például én, ahogy otthon láttam, a régi pamut ruháinkkal törölgettem a port. Az eredmény az, hogy az első törlés után a többi már csak maszatolás. Helyette nedvesített portörlőkendőket használok, amit ki lehet dobni. A hagyományos felmosók helyett sokszor a lapos felmosó sokkal jobb, mert nem húzza maga után a hajszálakat és hagyja el menet közben.


Egyébként pedig én is csak azt tudom mondani, hogy minden nap takaríts! Például reggel beágyazol, elhúzod a függönyt, helyére rakod a kisebb-nagyobb dolgokat. A suli után meg a megszáradt ruhákat rakod el, porszívózol, szellőztetsz, és port törölsz. Reggel 10 perc, délután 20 perc, és minden a helyén lesz! :)

2012. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm !:)
2012. dec. 28. 15:12
 9/13 anonim válasza:
10%
5. válaszoló: Nem bírtad ki hogy idehozd a facebookot meg a tartozék oldalait ugye?
2012. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 B25 válasza:
Halgass zenét az segít feldobni a kedved és a a hangultodat. Én egyébként pont az ellentét mármint csak a takarításban.
2012. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!