Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér ingem az évek alatt...

Fehér ingem az évek alatt besárgult. Fel szerettem volna venni, már rég volt rajtam és szeretném felvenni. Valami házi praktika ami segítene?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
csere,egy újra
2013. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Hát az tényleg régen lehetett rajtad , ha az állásban besárgult . Mindenféleképpen egy alapos mosás és a mosószerhez tegyél Vanish-t . Ha ezek után még mindig nem elég fehér , akkor 1 liter hideg vízhez önts 1 dl. Hypo-t , ( vagy Domestos-t , vagy Clorox-ot ) és ebben áztasd fél napig . Utána nagyon alaposan öblítsd ki . Ez már majdnem biztosan fehér lesz . ( Mindez természetesen pamut , vagy pamut-poliészter alapanyagú ingre vonatkozik ! )
2013. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nagyanyáink módszerével főzd ki mosószódás vízben, vagy trisóval. Addig főzd, amíg a víz forr,és hagyd benne kihűlni. Utána öblítsd ki belőle a mosószert. Igaz, hogy utána elég gyűrött lesz, és nehéz kivasalni, de újra szép fehér lesz.
2013. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha műszál akkor semmi ha pamut akkor nátriumperkarbonátos szobahőmérsékletű áztatással 12-24 óráig.
2013. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

A hypo-s vagy clorox-os vízben maximum 10 percet lehet hagyni a ruhát, különben még sárgább lesz :-))

A használati útmutató is fölhívja erre a figyelmet!!!

2013. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Műszálasra a sós víz jó! Egy lavór meleg vízbe tegyél kb. 10 deka sót, áztasd benne egy éjszaka, másnap szokott módon kimosod, szép fehér lesz!
2013. márc. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi a LIDLben veszünk W5 OXI univerzális folttísztitó mosóport. Ezzel van elő áztatva .Fehérre szinesre egyaránt .Mindent tisztára,eredetire lehet mosni,és fele mosószert kell használni utána . Más helyen is lehet kapni áztatót,lényeg

hogy az OXI ott legyen a nevében

2013. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én pont így jártam,gondolom,átlagos tip. ingről van szó,azaz nem nylon vagy ilyesmi.Egy lavór meleg vízbe 2 zacskó szódabikarbóna,hozzá egy deci 20 %-os ecet.Reggelig ázott,utána sima öblítés öblítővel, jó lett.
2013. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
2-es a mosószódás főzőmosás a harmadik alkalommal tönkreteszi a ruhát , ezt már "nagyanyáink" is tudták ezért nem mosószódával , hanem szappanpehellyel főzték ki a ruhákat . A nátriumperoxid tartalmú fehérítőszerekkel azonos hatóanyagú a Vanish is , mégha ezt a hozzá nem értők nem is tudják . A hipokloritos fehérítés általam leírt módja és a koncentráció lehetővé teszi a szövet lassú és kímélő fehérítést , mégha valaki ezt nem tudván , hivatkozik a használati utasításra .
2013. márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vettem Lidl oxi port = sajnos a nullával


Nem fehérít és a folt, izzadság szag is a ruhában marad

2013. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!