Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az ecettől a mosógép dobja...

Az ecettől a mosógép dobja matt lett, ugye nem jön elő a rozsda is?

Figyelt kérdés

Mire nem jók ezek a fórumok , megoszthajuk egymással az otthoni praktikus tanácsokat...

Így tettem én is .

Több helyen azt írták milyen jó az ecet a mosógépbe , mert fertőtlenít , leszedi a gumiról a penészt stb .

Gondoltam kipróbálom ...

Végeredmény : semmi különösebb nem tapasztalható azon kívűl hogy a mosógépem dobja teljesen csúnya lett !!! (matt foltos)

Vajon a rozsda előfog így jönni ?

Illetve , mit csináljak hogy szép csillogó legyen ?


/Jelzem : üresen idítottam hosszú programon el a gépet,beleöntve 20% os egy flakon ecetet/



2012. okt. 27. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
mivel rozsdamentes a dob, nem fog rozsdásodni, de az ecet nem szedi ki a gombát, a gumiból meg pláne nem, legfeljebb a hypo kiöli, de a folt megmarad.
2012. okt. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Igen, vannak okosok, aztán ha ember mást ír mint a valóság akkor meg lehurrogják és mínuszolják.


Szóval az ecet szagtalanít, jó levesbe, salátába meg befőzéshez. Alkalmanként jó a vízkő ellen is használni.


De ugyanakkor az lehet, hogy a dob nem lesz tőle rozsdás, de a fűtőszál az IGEN!!!!

Vízforralóba szoktam önteni ecetet és 3-4 alkalom után rozsdásodni kezd a fűtőszál!


Nyilván a mosógépben is ugyanez történik!

2012. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Akkor soha többet ecet mosógépbe! ! !

2012. okt. 28. 13:30
 4/12 anonim válasza:
Üdv! Próbáld meg egy törlőruhával áttörölni a dobot, nekünk bevált.
2012. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Elárulok neked egy titkot, hogy mit kell használni. Lidl-ben vásárolt saját márkás W5 vízlágyító tabletta. 1000Ft és 51 db-os, nem egy drága dolog. Igen, nem csak a Calgon létezik a világon, lehet használni mást(jobbat) is. Géptisztító hatása is van, míg a Calgon inkább lerakódik. Annyira befuttatták ezt a Calgont, pedig ugynaz a cég gyártja, mint a Dosia mosószert, ami elég gagyinak számít, és szerintem is az. Ezt már kevesen tudják. Ennyit számít a reklám.

Illetve a vegyszereket mindig higítva kell a gépbe önteni. Ha ezeket megfogadod, soha nem lesz penészes, büdös,vízköves a gép. A 2. válaszolóval (10:31) teljesen egyetértek: maradjon azaz ecet meg a salátába meg a levesbe. A hülyék meg tegyék a gépbe és nyomják a hülye szöveget, hogy a mosógépeket 2-3 évre tervezik, és a mai műszaki cikkek sz@rok, nem tartósak.

De tartósak, nagyon jók, csak tudni kell a dolgokat megfelelően használni, a használati útmutatókat elkell olvasni.

Egy másik kérdésre írtam, de ha ezt betartod, akkor garantáltan hosszú életú lesz a géped, nem penészedik, nem lesz vízköves, és elmegy 10-15 évig:



"Elmondom, hogy én hogyan mosok, és semmi nyoma sincs a penésznek, a ruhák pedig árasztják a jó illatot:


Öntök 1 literes flakonba fél liter vizet. Ebbe teszek egy Lidl-ben vásárolt saját márkás W5-ös vízlágyító tablettát.(51 tabletta 1000Ft, nagyon olcsó.) Géptistztító hatása is van. Amikor feloldódott, akkor hozzáöntöm a folyékony mosószert. Normál szennyeződés normál adag, ha van benne 1-2 alsónemű és zokni, akkor másfél adag mosószert használok. Ha sok zokni és alsónemű van, akkor először egy 30 perces gyorsmosást csinálok. Szóval miután benne van a flakonba a vízlágyító tabletta és a folyékony mosószer hozzáöntve, jól összerázom. Bekapcsolom a mosógépet, mikor magába szívja a vizet, akkor a mosószeradagolóba hozzáöntöm az általam összerázott vízlágyítót és mosószert.


Öblítés: flakonba fél liter vízhez hozzáöntöm az előírt mennyiséget. Amikor az utolsó öblítést csinálja, akkor szintén hozzáöntöm a flakonból a felhigított öblítőt.


Mosás végeztével a mosószeradagolót kiveszem, majd szárazra törlöm, a helyét is belül a gépben. A gumis részekből felszívatom ronggyal az ottmaradt vizet. Az ajtót mindig nyitvahagyom.


A mosógépben nyoma sincs penésznek, a ruhák illata, meg olyan, hogy sokan megkérdezik: "ez milyen parfüm?"


Tudom, kissé macerás az én megoldásom, de most vagy lesz@rja valaki az egészet, vagy foglalkozik vele, de az eredmény magáért beszél.

Összefoglalva a lényeg, hogy töményen semmit nem teszek a épbe, mindent higítok, így nem tapad rá sehova a tömény folydék, se a mosógél, sem az öblítő, ugyanis azok kezdenek penészedni egy idő után."


Szóval az ecet nem a gépbe való, nem tudom ki találta ki ezt a butaságot. Normálisan kell használni egy gépet, nem utólag ecetezni, az ecet a butáknak való.

2012. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Nők lapján, meg a nagy ökoanyuk körében dúl ez a marhaság, hogy tisztít, baktériumokat öl, ruhát puhít stb...az ecet, de ez marhaság, simán megöli a mosógépet. Megkérdeztem az édesanyámat, szerinte, jó-e az ecet az öblítő helyett, és úgy kiosztott...Azt mondta, hogy szétmarja a gépet. Remélem, rendbe jön a géped!
2012. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csajszik nagyon köszi a kielégítő válaszokat .


A gépem már lassan 5 éves , semmi baja nincs , de mondom én beújjítok ezzel az ecetes dologgal...


Már bánom , azt a Lidis terméket megfogom keresni !!!!


Szép estét! :)

2012. okt. 28. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, nagyon jó a Lidl-s W5 vízlágyító. Ha nagy a lerakódás, akkor lehet nem távolítja el, de a kisebb lerakódásokat pár hónap alatt eltávolította nekem régen egy Whirlpool gépről. Inkább megelőzésre való, de a lényeg, hogy anyagilag nagyon olcsó ahhhoz is, hogy minden mosáshoz használd.


Ha nagy fokú a lerakódás akkor lehet kapni a DM-ben mosógéptisztítót saját DM márkájút is, illetve ilyet is:

http:/www.vegyidiszkont.hu/mososzeradalekok/1225-dr-beckmann-mosogep-tisztitoszer-250ml.html


Illetve ha van türelmed, akkor mindent ahogy írtam higítva öntsél a gépbe, csak egy darab literes flakon kell, és nem rakódnak le a vegyszerek a mosógép oldalán, tehát nemis penészednek.


Nem tudom sikerül e eltávolítanod a szennyeződéseket a gépedről, sok sikert hozzá. De ha majd egyszer új gépet veszel, már tudni fogod hogy hogyan kell kezelni: W5+minden higítva, így 10 év múlva is úgy fog kinézni, mintha új lenne :). Saját tapasztalat :)

2012. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Az ecettől nem lehet foltos a mosógéped! Annak más oka van!

Ha az ecettől lenne foltos, akkor az összes vízcsap is foltos lenne nálam. Sőt, a 13 éves mosógépem dobja sem lenne olyan, mint az új. Pedig mindig csak ecetet használok öblítő helyett,

2013. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Pedig mindig csak ecetet használok öblítő helyett"


Ja igen, csak nem egy egész liter 20%-ost, hanem max. 1 dl-t mosásonként!

2013. jan. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!