Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel mossam ki a beszürkült...

Mivel mossam ki a beszürkült ruhákat?

Figyelt kérdés
A szép fehér ruhák beszürkültek, mivel mossam ki őket amivel újra fehérek lesznek? Az Ariel kettős hatású gélkapszulája amit reklámoznak tényleg hatásos a beszürkült ruhákra?
2013. márc. 23. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a ruhák egyszínű fehérek, tegyél a mosógépbe a mosószer mellé 2 evőkanál Cloroxot. Ha elsőre még nem lesznek hófehérek, a második mosásnál már biztos. Az agyonreklámozott csodaszerek nem érnek semmit!
2013. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem por mosószerbe lehet megfelelőt találni.

Viszont én csak gélt használok, hogy ne legyen lerakódás stb...

A gélekkel az a baj, hogy nem fehérítenek igazán. Próbáltam Persilt, Arielt, Perwoll White gélt, nem rosszak, jól tisztítanak, jó az illatuk, de igazán hófehérre nem mosnak.

Kipróbáltam a DM saját termékét: DM Denkmit White Sensation gélt. Egészen jó, 2 éve használom. A gélek közül ez fehérített a legjobban, de ez sem az igazi.


Sokan mondták, hogy próbáljam ki a Formil White gélt, a Lidl saját márkája. Sokszor néztem, szagolgattam, de nem szántam rá magam, mivel én márkamániás vagyok, drága ruháim vannak, féltem őket. Armani, Diesel ruhákat hordok, azért félek kimosni őket egy Lidl-s mosógéllel, érted.

A múlt héten szántam rá magamat, hogy vegyek Lidl Formil White-ot. Asszem 800Ft volt, 41 mosásra elég, ha előírás szerint adagolom. A próba az ágyneműkkel kezdődött. Már gyanús volt, hogy szürke víz jött ki a mosógépből. Most itt van mellettem a fehér lepedő, szinte vakít, mintha új lenne.

Néha meglepődik az ember, hogy az ilyen saját márkás termékek milyen jók tudnak lenni, pedig mint említettem full márkamániás vagyok, de ez a Lidl Formil White nagyon jó, persze a DM Denkmit White sem volt rossz. A márkásakba meg a gélek nem fehérítenek igazán.

2013. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A clorox nem használható más mosószerekkel együtt, illetve nem lehet benne 10 perctől hosszabb ideig a ruha ez a tájékoztatóba is le van írva.


Próbáld ki a fehér ruhákhoz való Ariel mosóport és tegyél még a gépbe egy tasak dylon oxi fehérító port is. Válassz hosszú mosóprogramot, az öblítő pedig csak fehér színű legyen.

2013. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Perwoll White gél sajnos nem fehérít kellőképpen.
2013. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A Perwoll White gél sajnos nem fehérít kellőképpen..."


...de mint írtam, a Lidl Formil White meg nagyon durván fehérít.

2013. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as! Azért mertem javasolni, mert én évek óta ezt /Clorox/ használom. A fehér ruháim olyanok, mint a leesett hó, vagyis ragyognak a fehérségtől. Egyszerűen por mosóporral használom és bizony végig mosom benne a fehér textíliákat. 40 és 60 fokban is.
2013. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Lidl Formil White lehet lány vízben hatásos, de kemény vízben semmit nem ér + büdös tőle a ruha :-(((
2013. márc. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Lidl Formil White lehet lány vízben hatásos, de kemény vízben semmit nem ér..."


Nem tudom, én minden mosáshoz használok vízlágyítót. Fekete ruhákhoz folyékony DM Denkmit vízlágyítót, a többi ruhához Lidl W5 vízlágyító tablettát.


"... + büdös tőle a ruha :-((("

Nekem olyan kellemes tisztaságillata van, ahogy befeküdtünk az ágyneműkbe, olyan jó érzés volt. Büdöset abszolút nem éreztünk.

2013. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!